UA / RU
Підтримати ZN.ua

ДІУ хоче викупити "Дельта банк"

Проти цієї потенційно корупційною ідеї виступає НБУ, але ФГВФО її підтримує, щоб позбутися від частини зобов'язань по виплатах вкладникам.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб бореться за створення на базі "Дельта банку" перехідного банку.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив директор-розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін.

Він повідомив, що таку пропозицію подала Державна іпотечна установа (ДІУ) і висловила готовність банк купити. " Забрати частину активів, які перебувають у заставі під рефінансування НБУ, частину наших зобов'язань, які має виплатити Фонд у межах гарантованих сум. Пропонується передати туди активи та заставлені зобов'язання ДІУ, Ощадбанку, Укрексімбанку. Але для цього потрібне розуміння з боку Кабінету міністрів, якщо буде з їх боку підтримка. Тому що НБУ заперечує й не хоче створювати ще один державний банк...", - розповів Ворушилін.

Читайте також: "Дельта Банк" націоналізувати не будуть - занадто дорого

Відповідаючи на питання, чи підтримує він особисто цю потенційно корупційну ідею і чи готовий під затію ДІУ віддати останні живі активи, які залишилися в "Дельта Банку", Ворушилін відповів, що Фонду було б вигідніше передати "Дельта Банк" в перехідний банк. "Ми передаємо активи в знову створюваний банк, а він уже розраховується з вкладниками. Принцип найменших витрат для Фонду при виведенні банку з ринку є визначальним відповідно до закону про систему гарантування вкладів", - сказав він.

"Ми зекономили б на виплатах, нам не довелося б займатися реалізацією його активів. Та й не впевнений я, що ми 5 млрд на їхніх активах вторгували б. Там частина піде НБУ, частина піде Укрексімбанку, потім почнуться суперечки з Ощадбанком і ДІУ - кому скільки ділити", - додав Ворушилін.

Він не вважає за доцільне "одним махом" заживо ховати ще живу частину бізнесу "Дельти", адже там є цілий ряд активів цілком живих, робочих і працюючих".

За його словами, мета у ДІУ - знайти кінцевого покупця в перспективі, потенційного інвестора. На зауваження про те, що якщо у ДІУ нічого не вийде і в підсумку вони розведуть руками й скажуть, що не змогли, Ворушилін відповів, що "це вже буде не наша зона відповідальності".

"Ми відповідаємо тільки за те, що ми маємо зробити за законом, а саме - знайти найменш витратний спосіб виведення банку з ринку. У даному контексті створення перехідного банку доцільне", - сказав глава ФГВФО.

Докладніше читайте в інтерв'ю Юрія Сколотяного і Юлії Самаєвої з Костянтином Ворушілиним: "Фонд виявився не готовим до миттєвого вирішення проблем, що звалилися на нього" у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".