UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дистанційна робота: експерти розповіли про попит, пропозиції та вимоги

Роботодавці шукають більш стабільних та надійних співробітників, які не зайняті переїздом.

Аналітики ринку праці зазначають, що сегмент віддаленої роботи, або ремоуту, з приходом осені став менш актуальним. На цьому наголошують експерти кадрового порталу grc.ua.

Причини

Працівники схильні до ремоуту, ніж роботодавці. У відсотковому співвідношенні на віддалену роботу припадає набагато більше резюме, аніж вакансій: 28% проти 9%.

Експерти назвали кілька причин скорочення пропозицій на віддалену роботу. Насамперед, це ковидні обмеження, що «самоусунулися». По-друге, роботодавці шукають надійніших працівників, тобто тих, хто у воєнний час перебуває на одному місці, а не зайнятий переїздами.

Де найлегше знайти віддалене місце роботи

Лідером у рейтингу активності є столиця: Київ припадає на 60% всіх актуальних вакансій віддаленої роботи. Другу позицію з великим відривом зайняв інший порівняно безпечний регіон – Львівська область (11%). Трійку лідерів замикає Дніпропетровська область, ринок праці якої перебуває на перших позиціях у багатьох рейтингах, незважаючи на близькість до активних бойових дій – 6%.

Четвертий-п'ятий рядок з однаковим показником 4% зайняли Харківська та Одеська області.

Яка робота підходить для «віддалення»

На сферу ІТ, інтернет, телекомунікації припадає 37% вакансій. Приблизно вдвічі рідше шукають віддаленого формату роботи фахівців з продажу — 18%. Третій рядок зайняла категорія "маркетинг, реклама, PR" - 13%. Адміністративному персоналу у 6% випадків дозволяють працювати віддалено, а представникам вищого менеджменту – у 2%.

Вимоги до досвіду

У роботодавців найчастіше немає жорстких вимог до досвіду. 16% вакансій не потребують навіть мінімального досвіду. Лідером є проміжок від 1 до 3 років – 62%. Досвід від 3 до 6 років потребує 21% роботодавців, а понад 6 років потрібно лише 1% компаній. Якщо порівняти показники з довоєнним періодом, то побачимо, що роботодавці стали рідше звертати увагу на претендентів без досвіду для позицій з віддаленим форматом роботи: наприклад, навесні 2021 таких вакансій було 30-40%.

Незважаючи на те, що роботодавці рідко шукають досвідчених претендентів на віддалену роботу, більшість резюме саме від таких працівників: досвід понад 6 років мають 61% кандидатів. Не мають досвіду лише 13% спеціалістів. Досвід від 1 до 3 років мають 10% фахівців, від 3 до 6 років – 16%.

Інші нюанси

Фактор статі незначно впливає: серед претендентів на віддалену роботу 55% є чоловіками і 45% — жінками. Найбільш активна вікова група – від 18 до 30 років (37% вакансій). Очікується, що з віком активність до віддаленої роботи знижується, а прихильність до класичного варіанту працевлаштування зростає. На категорію 50-60 років припадає лише 7% резюме.

Читайте також: Пенсійний фонд України відновив роботу на звільнених територіях Харківщини

Раніше повідомлялося, що майже третина працездатних українців на даний момент не має роботи, а серед внутрішньо переміщених осіб ця частка майже вдвічі більша.