UA / RU
Підтримати ZN.ua

"Дешеву" іпотеку зроблять більш вигідною для позичальників

МінЖКГ пропонує знизити обов'язковий внесок позичальника з 25 до 10%, а також підвищити з 40 до 55% частку, яку сім'я щомісяця може віддати в рахунок платежу за кредитом зі свого доходу. Окрім того, позичальники зможуть отримати додатковий кредит під 6% річних на площу квартири, що перевищує допустиму.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України пропонує внести чергові зміни до постанови про «дешеву» іпотеку.

Як повідомив глава МінЖКГ Анатолій Близнюк, відомство розробило проект відповідної постанови Кабміну, його текст розміщений на офіційному сайті міністерства.

Зокрема, міністерство пропонує знизити обов'язковий власний внесок позичальника з 25 до 10%, а також перераховувати грошову компенсацію не позичальникам, як зараз, а безпосередньо банкам.

Пропонується також підвищити з 40 до 55% частку, яку сім'я щомісяця може віддати в рахунок платежу за кредитом зі свого сукупного доходу.

Окрім того, планується визначати граничну площу житла з урахуванням кількості членів сім'ї позичальника, підвищити розрахункову вартість житла для нарахування часткової компенсації без збільшення ціни квартири, що значно збільшить пропозицію і можливість вибору житла.

Окрім того, позичальники зможуть отримати додатковий кредит під 6% річних на допустиме перевищення граничної площі і розрахункової вартості (раніше сім'я повинна була оплачувати її виключно за власні кошти).

Як повідомив Близнюк, на сьогодні вже укладено 72 договори про отримання «дешевої» іпотеки. Ще 7,5 тис. осіб виявили бажання взяти кредит в рамках програми. Забудовники запропонували понад 4,7 тис. квартир на вибір.

З початку дії програми 30 млн грн вже направлені в регіони, вже профінансовано 14 кредитів на загальну суму понад 4,6 млн грн, з них 9 у Києві. Планується, що у цій програмі в серпні-жовтні люди почнуть отримувати ключі перших будинків.

Нагадаємо, позики за програмою видаються під 16% річних на термін до 15 років, але 13% з цієї ставки компенсуються державою. Таким чином, позичальник сплачує тільки 3%.

Раніше Кабмін уже розширив коло претендентів, які зможуть отримати іпотеку під 3% річних, підвищивши середньомісячний дохід позичальника та членів його сім'ї: тепер він повинен бути до 10 середньомісячних зарплат (29,42 тис. грн для України; 45,92 тис. грн для Києва). До цього поріг був обмежений п'ятьма середніми зарплатами (для України - 14,71 тис. грн). Таким чином, претендувати на пільгові кредити зможуть не тільки незабезпечені громадяни, заради яких створювався проект, а й ті, хто щомісяця отримує понад 10 мінімальних зарплат (10,94 тис. грн), тому платить підвищену ставку податку в 17%. !zn

Читайте також:

Коли два-три відсотки - фантастика

Недоступна «доступність» новобудов

Отримати іпотеку під 3% зможуть навіть забезпечені громадяни

У банків для кредитування іпотеки грошей під зав’язку - НБУ

В Азарова хочуть будувати нові будинки під програму 3%-вої іпотеки