Держрезерв заповнено на 3% від норми нагромадження, тобто того максимуму, який там може бути. Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив екс-керівник відомства Ярослав Погорілий.
Для поповнення запасів Держрезерву, необхідні як бюджетне фінансування, так і затверджений план оновлення. На сьомому році війни і в розпал епідемії у влади не знайшлося ні першого, ні другого.
"Зараз цей план (оновлення - ред.) досі не підписаний урядом, відповідно, жодних поповнень запасів не відбувається. Ще при мені була ініціатива РНБО переглянути існуючі запаси резерву і закупити все необхідне. Власне, до розробленої нами Концепції все це теж є, тому що ми проаналізували понад 20 країн світу щодо того, як вони формують свої резерви, яку номенклатуру і в якій кількості закладають, спробували знайти оптимальну модель саме для України, тому що у кожної країни своя специфіка, і, відповідно, підходи до формування резерву повинні відрізнятися. Але я сумніваюся, що в профільному міністерстві її взагалі дивилися, очевидно, і ініціативу РНБО там проігнорували. Навіть питання зміни номенклатури подвіс, хоча ми проводили робочі наради на цю тему з усіма зацікавленими органами - військовими, Моз, СБУ, ДСНС. З'ясували, що дійсно їм потрібно, а яка номенклатура зайва. Розробили план. Але урядової реакції не було".
За словами Ярослава Погорилого, для поповнення резервів до максимуму, необхідно близько 60 млрд грн, але почати потрібно з перегляду номенклатури, яку необхідно закупити в резерви.
Докладно про ситуацію в Держрезерві читайте в інтерв'ю Юлії Самаєвої - "Держрезерв вичерпано".