UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держрезерв заявив про прострочені запаси зерна та відсутність фінансування

На складах зберігається зерно урожаїв 1999-2018 років.

Запаси зерна в Держрезерві знаходяться на критично низькому рівні, оскільки фінансування відсутнє. Про це пише "Укрінформ" з посиланням на Державне агентство резерву України.

"Через відсутність фінансування на поповнення запасів матеріальних цінностей державного резерву із загального фонду держбюджету протягом останніх 10 років на сьогоднішній день запаси зерна знаходяться на критичному рівні. Асигнування загального фонду бюджету на поповнення запасів державного резерву, в тому числі зерна нового врожаю, ЗУ "Про Державний бюджет України на 2021 рік" не передбачені ", - заявили в Держрезерві.

Відзначається, що на складах Держрезерву зберігається зерно урожаїв 1999-2018 років, що значно перевищує затверджені терміни зберігання - 2 роки.

"Станом на 1 вересня 2021 фактичні надходження від реалізації матеріальних цінностей державного резерву становили 215,5 млн грн, з яких асигнування на накопичення - 193,9 млн грн. Навіть для виконання в повному обсязі плану освіження матеріальних цінностей державного резерву на 2021 рік Держрезерву необхідні додаткові асигнування загального фонду бюджету в сумі 565,7 млн грн ", - зазначили у відомстві.

"Такий стан справ з державним матеріальним резервом України може привести до того, що в разі виникнення надзвичайних ситуацій, уряд не матиме джерел для надання допомоги економіці України, що є потенційною загрозою національній безпеці держави", - йдеться в повідомленні.

Читайте також: Мінекономіки змінило керівництво зернової держкорпорації

Повідомлялося, що в ОП очікують до кінця року прискорення зростання ВВП України з 2,1% до 3,8%. "Аграрії збирають рекордні врожаї, що також допоможе економіці зростати. В той же час, потенціал зростання сьогодні залежить від темпів вакцинації, а ризиком може бути поширення нових штамів коронавируса", - заявили в ОП.

Як писало ZN.UA, хліб продовжить дорожчати, незважаючи на те, що в сусідніх Польщі, Болгарії, Угорщини він дешевше, а купівельна спроможність населення вище. Детальніше читайте в тексті Лариси Гук і Сергія Следзь «Переваги» рекордного врожаю пшениці в 32 мільйони тонн: за хліб, виготовлений з фуражного зерна, заплатимо за світовими цінами.