Найбільш вигідними вкладеннями в цьому році стали державні облігації України, Греції та Росії, повідомляє британське видання The Financial Times.
З початку 2015 року прибутковість інвестицій в українські бонди становить 37,9%, російські - 31,85%, у грецькі - 27,27%, повідомляє оглядач газети Джоель Левін, посилаючись на дані агентства Bloomberg і індикатори, що розраховуються Bank of America Merrill Lynch.
"Те, що всі ці три країни почали рік з дуже підвищеними рівнями ризику і є однією з причин запаморочливого прибутку (для інвесторів – ред.)", - йдеться в статті.
Ситуація з рівнем ризику в Україні пояснювалася конфліктом в Донбасі і втратою Криму. Греція перебувала в політичній нестабільності після приходу в січні до влади партії СІРІЗА і боролася за укладення угоди з кредиторами, що було критично важливо для економіки Афін. Росія ж почала цей рік з валютної кризи, низьких цін на нафту, санкцій та відтоку капіталу, тому прибутковість держпаперів піднімалася вище 16%, чого не було з моменту фінансової кризи 2008-2009 рр ..
Також повідомляється, що фондовий індекс РФ ММВБ з початку 2015 року зріс на 23%. Фондові індекси України та Греції знизилися в цьому році відповідно на 38,2% і 24,6%. Ціни облігацій обох країн впали на тлі загрожують переговорів, прибутковість досягла піку в 48 % в Україні в квітні, і 20,47 % в Греції в липні.
Як писало "Дзеркало тижня. Україна" у статті "чи Є перспективи у ринку державних облігацій в Україні?", державні облігації завдяки високій ліквідності, низькому рівню ризиків, широкому спектру доступного застосування є дуже привабливим інструментом для інвесторів (як резидентів, так і нерезидентів) на ринках багатьох країн світу.