UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держкомпанії будуть приватизуватися за допомогою системи ProZorro - Гройсман

Продаватися через систему будуть нестратегічні державні підприємства.

Держкомпанії будуть приватизуватися через ProZorro

Держкомпанії будуть приватизуватися через ProZorro

Система електронних закупівель ProZorro буде використовуватися при приватизації нестратегічних державних компаній, повідомив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на Всесвітньому форумі з закупівель, професійної етики, управління і відкритості, передає "Укрінформ".

"Ми знайшли рішення спільно з Фондом державного майна, який оперує державним компаніями, міністерствами, урядом для того, щоб запровадити систему РroZorro для конкурентного продажу державних компаній", - зазначив він.

За його словами, впроваджена в 2016 році система електронних закупівель ProZorro дозволила заощадити 24 млрд грн бюджетних коштів, а загальний обсяг торгів перевищив 700 млрд грн.

"Через систему РroZorro було проведено закупівель майже на 700 млрд грн. Я наголошую на тому, що у старій системі це десятки мільярдів втрат було. Сьогодні ми можемо констатувати те, що система є не тільки конкурентною, а й заощаджує ресурси державного бюджету", - додав прем'єр.

Нагадаємо, сьогодні вранці перестав працювати сайт системи держзакупівель ProZorro - prozorro.gov.ua.

Потім, перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов повідомив, що сайт системи електронних держзакупівель ProZorro відновив роботу, проблема була на боці хостинг провайдера.

Раніше Максим Нефьодов заявив, що поправки в законопроект "Про засади забезпечення кібербезпеки України", які з'явилися у схваленому до другого читання документ, можуть "вбити" систему електронних закупівель ProZorro.