UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держкомпанії не поспішають виконувати вимоги щодо розкриття інформації про зарплати керівництва – ЗМІ

Часто інформацію важко знайти на сайтах держпідприємств.

Держкомпанії змусили розкрити інформацію щодо зарплат керівництва. Вже місяць працюють відповідні зміно до закону. Однак далеко не всі держкомпанії та держбанки почали розкривати свої данні. Крім того, часто важко таку інформації знайти на сайтах компаній. Про це пише ЄП.

Видання нагадало, що з 2 жовтня до публічної інформації належить інформація про структуру, принципи формування, розмір оплати праці та винагороди керівництва держкомпаній. Зміни до законодавства передбачають обов’язок щомісяця та щороку оприлюднювати інформацію про винагороди керівництва на сайтах держкомпаній.

Виконання законодавства.

Виданні проаналізувало сайти 15 найбільших держкомпаній та чотирьох держбанків. Виявилося, що не у всіх держкомпаніях ця інформація доступна. 

Зазначається, що на сайті "Укренерго" два звіти щодо нарахування зарплати керівництву опубліковані в розділі "Звітність: звіт наглядової ради". "Аграрний фонд" публікує звіт у розділі "Інформація, що підлягає розкриттю", а "Нафтогаз" – у розділі "Корпоративне врядування. Правління та його винагорода". "Автомобільні дороги України" помістили звіт у розділ "Відкриті дані", де спочатку перелічені всі установчі документи, положення підприємства, рішення акціонера, а звіт розміщений у самому кінці. Так само – на сайтах банків. Укрексімбанк опублікував інформацію щодо структури винагороди в розділі "Корпоративне управління", Ощадбанк – у розділі "Інша звітність банку".

До 8 листопада відзвітували лише держбанки та шість компанії з 15-ти провідних.

Не знайшли даних щодо опублікованих винагород в таких держпідприємствах з ТОП-15: ДПЗКУ, "Енергоатом", "Міжнародний аеропорт "Бориспіль", "Оператор газотранспортної системи України", "Поліграфкомбінат "Україна", "Украерорух", "Укргідроенерго" та "Укрзалізниця".

Читайте також: Вугільні держпідприємства збільшили збитки на сотні мільйонів гривень

Державні компанії за підсумками минулого року істотно погіршили свої фінансові показники. Про це свідчить інформація, отримана ZN.UA з відкритих і власних джерел.

Повідомлялося, що підприємства Міненерго за три місяці 2021 року отримали 1,6 мільярда збитків.