Державна служба геології та надр України видала 377 спецдозволів на користування надрами у 2021 році на суму 1,6 млрд грн, що у понад 2 рази перевищує показники минулих років. Про це на пресконференції повідомив голова відомства Роман Опімах.
"У 2021 році було продано 377 нових спеціальних дозволів, завдяки чому державний бюджет отримав 1,6 млрд грн. Минулий рік став знаковим і у нас є всі передумови очікувати, що 2022 рік не буде гіршим”, - повідомив він.
За його словами, досягти рекордних результатів вдалося завдяки професійній роботі колективу Держгеонадр, запуску інвестиційного атласу, переходу до прозорих електронних аукціонів. Було спрощено доступ до геологічної інформації, почалися консультації надрокористувачів, а також розкрито дані про геологічні об’єкти в регіонах.
"Залучення інвестицій у вітчизняну економіку, розвиток українських надр - генеральний пріоритет. Потужний поштовх в цьому напрямку дав запуск онлайн-інвестиційного атласу, фактично портфоліо готових інвестиційних проектів, яких вже понад 500", - додав Опімах.
Ключовими пріоритетами для розвитку надрокористування стали будівельна сфера, енергетика, а також оборонна промисловість і високі технології. Саме на видобутку сировини для зазначих індустрій зосереджена більшість інвестиційних проектів, які пропонують Держгеонадра.
Зокрема, третина спеціальних дозволів була надана для розробки та видобування корисних копалин, необхідних для будівництва та капітального ремонту інфраструктури. Таким чином Служба долучилася до національного проекту Президента України "Велике будівництво".