Державна служба фінансового моніторингу України відобразила ризики, які створює РФ для глобальної фінансової безпеки й світового порядку, у спеціально розробленій схемі. Відповідний документ опублікувала пресслужба Держфінмоніторингу.
Як зазначили в органі, схема демонструє характер руйнівного впливу російської війни проти України, а також визначає місце й роль ключових інституцій, які опікуються міжнародними фінансовою безпекою та порядком.
"Її аналіз дає можливість провести паралелі між порушеннями з боку РФ Женевських конвенцій та інших спеціальних конвенцій, які перебувають під мандатом Групи з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей (FATF) та Рекомендацій FATF", – пояснили в Держфінмоніторингу.
Там також додали, що після запровадження низки обмежень щодо держави-агресора з боку FATF (позбавлення її всіх керівних функцій і застосування заборони на участь у проєктах і засіданнях регіональних органів за типом FATF (FSRB) як член організації) Держфінмоніторинг продовжує комунікувати з органом та збирати матеріали з метою подальшого санкціонування Росії в межах FATF.
При цьому, як зазначається, Державна служба фінансового моніторингу суворо дотримується загальноприйнятих принципів конфіденційності та нерозголошення інформації в роботі з FATF.
Держфінмоніторинг знову закликав світові інституції ПВК/ФТ/ФРЗМЗ діяти рішуче й приймати ефективні рішення, щоб сприяти зупинці російської збройної агресії проти України й захистити Глобальну фінансову систему від "загрозливої поведінки" ворога.
"Позбавлення членства РФ у FATF та включення РФ у чорний список FATF – це ті дії, які може зробити FATF для протидії фінансуванню з боку РФ заходів що підривають Глобальну фінансову безпеку та порушують Світовий порядок", – наголосили в повідомленні.
Пресслужба опублікувала заклик на тлі робочих груп і пленарного засідання FATF, які мають пройти в Парижі з 20 до 24 лютого.
Нагадаємо, що в грудні Егмонтська група підрозділів фінансової розвідки застосувала безпрецедентні санкції щодо Підрозділу фінансової розвідки Росії – Росфінмоніторингу.