Державна інспекція енергетичного нагляду провела розслідування низки технологічних порушень на Бурштинській теплоелектростанції, та заявляє, що в усіх випадках їх причинами були помилкові дії персоналу станції та неякісний ремонт обладнання. Відповідний звіт розміщено на сайті Держенергонагляду.
"За результатами роботи комісій встановлено, що основні причини виникнення технологічних порушень на Бурштинській ТЕС пов’язані з помилковими діями персоналу станцій під час експлуатації обладнання та неякісним ремонтом обладнання, що призвело до пошкодження зварних з’єднань й елементів поверхонь нагріву", - йдеться в повідомленні.
Такі висновки Держенергонагляд склав на підставі розслідувань 11 порушень в роботі ТЕС, що сталися з 1 по 13 листопада. За цей час технологічні порушення відбулися на енергоблоках №1, 2, 4, 6, 7, 9, 11.
Крім того, Держенергонаглядом буде додатково проведено позапланову перевірку, у ході якої, зокрема, перевірятиметься стан системи золошлаковідведення на енергоблоках №1 та 8.
Компанія ДТЕК відреагувала офіційною позицію з цього питання, заявивши, що Бурштинська ТЕС працює при максимальному навантаженні, а сама компанія сподівається на встановлення реальних та об’єктивних причин тих чи інших ситуацій, що склалися, враховуючи фундаментальні фактори, непросту ситуацію в українській енергетиці та причин, що її спричинили.
Нагадаємо, з початку листопада на теплоелектростанціях компанії ДТЕК Ріната Ахметова проходять перевірки Держенергонагляду з метою встановлення причин збоїв роботи енергоблоків, які виводяться в ремонти.
Україна та її енергоринок опинилися в заручниках у Ріната Ахметова та його компанії ДТЕК, яка зараз володіє 70% запасів усього енергетичного вугілля в країні і цілком логічно витрачатиме своє вугілля для роботи своїх же ТЕС. А також — для шантажу. Про це пише Юлія Самаєва, редактор відділу економіки ZN.UA — "Блекаут влади".
26 листопада на пресконференції президент Володимир Зеленський звинуватив у поточній енергетичній кризі в Україні приватну генерацію в особі компанії ДТЕК. Він також заявив про шантаж влади. Після цих звинувачень євробонди компанії ДТЕК втратили понад 11% від своєї вартості.