Державний борг України за три квартали поточного року виріс ще на 347 мільярдів гривень або 17% - до 2,3 трильйонів грн з причини девальвації гривні. Про це повідомляє прес-служба Рахункової палати.
"У січні-вересні 2020 року загальний обсяг державного та гарантованого державою боргу збільшився на 347 млрд грн, або 17% - до 2,3 трлн. гривень. Збільшення боргу спричинене в основному девальвацією гривні до іноземних валют, в яких номіновано борг", - йдеться в повідомленні.
За словами голови Рахункової палати Валерія Пацкана, витрати на виконання боргових зобов'язань за державним і гарантованим державою боргом, в порівнянні з відповідним періодом попереднього року збільшилися до 433 млрд грн. Таким чином вони склали 36% проведених в січні-вересні 2020 видатків держбюджету. Це зменшило фінансові можливості для реалізації інших бюджетних програм.
На обслуговування державного боргу було направлено 13% доходів державного бюджету.
"Низька якість макроекономічного прогнозу привела до недонадходження 76 млрд грн доходів державного бюджету і одночасно зменшення витрат на погашення і обслуговування боргу і деяких витрат на 30 млрд гривень", - додали в Рахунковій палаті.
Залишки на валютних рахунках Національного банку України складають 14 млрд грн.
«Для виконання бюджету необхідно в жовтні-грудні отримати 225 млрд грн, або 35% плану на рік. Ризики недоотримання державних запозичень на прийнятних умовах в визначених у законі про бюджет обсягах є суттєвими», - додав Валерій Пацкан.
За даними НБУ, міжнародні резерви України за результатами на початок жовтня становили 26 525, 7 млн дол. США (в еквіваленті). Загальна сума, сплачена за зовнішніми боргами у вересні перевищила 2,6 млрд дол. США. У Мінфіні прогнозують, що рівень держборгу в наступному році може скоротитися на 3%.
Детальніше про кризу в держфінансах читайте в статті Юлії Самаєвої "Шапіто-шоу" на сайті ZN.UA.