UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держборг України за півроку збільшився на 1,6 мільярда доларів

У червні сума держборгу трохи знизилася, але за підсумками півріччя спостерігаємо зростання.

Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України за першу половину 2016 року склала 1,66 трлн гривень (,11 млрд), що на 2,5%, або ,61 млрд, що більше показника на початок поточного року.

У гривневому еквіваленті загальна сума державного та гарантованого державою боргу на кінець червня склала 1,668 трильйона гривень, що на 6,1%, або на 95,952 мільярда гривень вище показника на початок року, повідомило Міністерство фінансів України.

Згідно з наведеними даними, в червні сума державного і гарантованого державою боргу в доларах знизилася на 0,33%, у гривневому еквіваленті – знизилася на 0,9%.

Загальна сума державного та гарантованого державою боргу України на 31 грудня 2015 року склала 65,506 мільярда доларів, що в гривневому еквіваленті на цю дату склала 1,572 трильйона гривень.

Нагадаємо, український міністр фінансів Олександр Данилюк заявив, що Україна не повинна повертати Росії 3 млрд. доларів, надані раніше керівництву країни в грудні 2013 року.

Раніше президент України Петро Порошенко підписав закон, що вводить безстроковий мораторій на виплати євробондів кредитом, наданому РФ уряду Януковича в грудні 2013 року.

Посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба, в свою чергу, заявив, що накладення Україною безстрокового мораторію на виплату 3 млрд доларів кредитного боргу перед Росією не означає, що українська сторона повністю відмовляється від нього.

Як відомо, Україна в листопаді 2015 року реструктуризувала зовнішні борги на суму 14,36 млрд дол. і 600 млн євро. Процентна ставка за новими паперами на загальну суму 12 млрд дол. була встановлена на однаковому рівні 7,75% річних. Процентний дохід, починаючи з 1 березня 2016 року, нараховується і виплачується двічі на рік – 1 березня та 1 вересня. Росії пропонувалися ті ж умови. Однак Москва відмовилася взяти участь в реструктуризації, зажадавши повернення коштів у повному обсязі (мова йде про 3 млрд дол., виданих Віктору Януковичу в кінці 2013 року) і обіцяючи подати в суд, якщо їх не отримає.

У березні Росія подала проти України позов до високого суду Лондона з вимогою виплатити 3,137 мільярдів доларів за облігаціями, розміщеними в 2013 році.