UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держбанки Росії в США намагаються притягти до відповідальності за фінансування ОРДЛО

Родичі американця, який загинув на Донбасі подали позов.

Сім'я громадянина США і Нідерландів Куїнна Лукаса Шансманна, який загинув під час аварії літака Malaysia Airlines на Донбасі, подала в американський суд позов проти MoneyGram, Western Union, Сбербанку і ВТБ. До банків позиваються через фінансування терористів в ОРДЛО в 2014 році, пише "The Wall Street Journal", передає Ліга.net.

Міжнародна слідча група прийшла до висновку, що літак збили з зенітного ракетного комплексу "Бук" російських Збройних сил, а ракету запустили з території, контрольованої ОРДЛО. Нідерланди вважають Росію причетною до краху літака.

Адвокати родичів Шасманна, вважають, що дії ОРДЛО під час конфлікту на Донбасі відповідають визначенню тероризма.

На їхню думку, за допомогою Сбербанку, ВТБ, MoneyGram та Western Union проросійські сепаратисти отримували гроші на покупку зброї.

"Через численні веб-сайти ОРДЛО і її представники безсоромно рекламували способи, якими можна було пожертвувати кошти на підтримку їхніх зусиль, в тому числі переславши гроші на рахунки в Сбербанку і ВТБ або випущені ними карти", - відзначають позивачі.

Також, за їхнім твердженням, детально описувалися способи переказу коштів через MoneyGram та Western Union.

ОРДЛО покладалися на сервіси і матеріальну підтримку відповідачів, щоб отримати гроші на закупівлю зброї, боєприпасів та інших засобів насильства, які бойовики використовували для залякування українського уряду і цивільного населення, а також захоплення територій, включаючи ту, з якою випустила ракету по рейсу MH17.

Позивачі зазначають також, що в липні і вересні 2014 року США ввели санкції проти ВТБ і Сбербанку "в спробі зупинити потік фінансової допомоги ОРДЛО і пов'язаним з нею сторонам".

Важливо, чи визнає суд дії ОРДЛО відповідають визначенню тероризму, а сам конфлікт на Донбасі - війною, зазначає "The Wall Street Journal".

Держдепартамент США не включив ОРДЛО в список терористичних організацій (такий її вважає Україну), але це не перешкода для розгляду позову, пише видання.

ВТБ заявив газеті, що "ніколи і ніяким чином не брав участі і не бере участі в фінансуванні терористів ОРДЛО, а" спекуляції "на цю тему назвав" абсолютно брехливими ".

Western Union висловила співчуття родичам загиблого, але теж назвала звинувачення "безпідставними".
MoneyGram і Сбербанк не відповіли на прохання WSJ про коментарі.

Повідомлялося, що президент Порошенко підписав указ про продовження санкцій проти банків з російським державним капіталом ще на два роки.

16 березня 2017 року президент Петро Порошенко затвердив санкції проти функціонують в Україні банків з російським капіталом. Санкції терміном в один рік торкнулися ПАТ "Сбербанк", ПАТ "ВіЕс Банк", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк" і ПАТ "БМ Банк".