UA / RU
Підтримати ZN.ua

Державіаконцерн "Антонов" вийде зі складу російсько-українського СП

ДАК "Антонов" і російська "Об'єднана авіабудівна компанія" (ОАК) підписали угоду учасників СП у жовтні 2010 року в Києві.

Державний авіабудівний концерн (ДАК) "Антонов" вийде зі спільного українсько-російського підприємства "ОАК Антонов".

Як повідомляється на сайті уряду, дане рішення закріплене розпорядженням Кабінету міністрів від 8 вересня 2015 р. № 920-р

"Погодитися з пропозицією Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Державного авіабудівного концерну "Антонов" по вихід зазначеного концерну зі спільного російсько-українського підприємства Товариство з обмеженою відповідальністю "ОАК-Антонов", - йдеться в розпорядженні.

ДАК "Антонов" і російська "Об'єднана авіабудівна компанія" (ОАК) підписали угоду учасників СП у жовтні 2010 року в Києві в ході 7-го засідання комітету з економічного співробітництва українсько-російської міждержавної комісії за участі прем'єр-міністрів країн.

Згідно з озвученими раніше даними сторонами, СП, що було створене на паритетних умовах, повинно було забезпечити координацію української і російської сторін за спільними програмами авіапрому, а також зайнятися питаннями маркетингу і післяпродажного обслуговування літаків.

Спільна компанія також планувала зайнятися виробленням пропозицій щодо подальшої інтеграції авіапромів РФ і України в майбутньому, після завершення корпоратизації авіапрому України.

Згідно з даними бази "СПАРК-Інтерфакс", частки ДАК "Антонов" і ВАТ "ОАК" в "ОАК-Антонов" рівні - по 12,5 млн рублів, а раніше 100% власником компанії була російська "ОАК".

Раніше повідомлялося, що державне підприємство "Антонов", яке входить до складу ДК "Укроборонпром", спільно з Саудівською Аравією почало виробництва нового легкого багатоцільового транспортного літака Ан-132.