UA / RU
Підтримати ZN.ua

Державі необхідно запропонувати більш гідні умови реалізації ІТ-талантів – експерт

Українські ІТ-таланти орієнтуються на міжнародний капітал, вибираючи або міграцію, або інструменти віддаленої взаємодії з глобальними ринками.

В Україні необхідно підвищити рівень конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості вітчизняного ІТ-ринку. Про те, що для цього необхідно зробити пише в своїй статті для DT.UA експерт Олексій Жмеренецкий.

Експерт впевнений, що за певних умов ІТ-компанії будуть зацікавлені працювати на території України.

"На мою думку, необхідно зберегти форму взаємодії компаній з ІТ-фахівцями у вигляді контрактів з СПД, ввести неформальну заборону на втручання держорганів у діяльність ІТ-компаній та на вилучення цифрового обладнання, створити офшорну юрисдикцію - скасувати податки в разі роботи компанії не на території України, доручити міжнародним офіційним представництвам країни всіляко просувати український аутсорсинговий ІТ-бізнес за кордоном", - пише автор.

Також необхідно стимулювати венчурні і Seed фонди инвесторовать в українські стартапи. Стимулами при цьому повинні бути податкові зміни.

"Україні слід, в свою чергу, усунути подвійне оподаткування засобів, що формують венчурні фонди інвесторів, законодавчо забезпечити можливість банкам, пенсійним і страховим фондам входити у венчурний капітал, знизити податки на дивіденди від акцій венчурних компаній і звільнити продаж їх акцій від податку на прибуток", - вважає автор.

Крім того, необхідно створити умови для роботи платіжних систем типу PayPal.

"Однак держава може зняти частину проблем підприємців - забезпечити можливість роботи в Україні міжнародних платіжних систем типу PayPal, звільнити від оподаткування залучені таким чином кошти і самі стартапи на період розвитку", - запевняє автор.

Детальніше про стимулювання українського ІТ-ринку читайте в матеріалі експерта Олексія Жмеренецкого "Дилема українських талантів: як продати свої мізки дорожче, не покидаючи країну?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".