UA / RU
Підтримати ZN.ua

Держава дискримінує власних товаровиробників і підіграє іноземним, - експерт

Вітчизняні стандарти якості застарілі - ще радянські, до того ж, застосовуються тільки до вітчизняних товаровиробників. Таким чином, імпортна продукція опиняється у привілейованому становищі.

Україні варто переглянути діючу систему технічних стандартів якості, оскільки вона дискримінує вітчизняних товаровиробників.

Таку думку в коментарях ZN.UA озвучив президент асоціації "Укршкірвзуттяпром" Олександр Бородиня.

"У нас склалася вкрай дивна ситуація. Мало того, що стандарти застарілі - ще радянські, так вони застосовуються тільки до вітчизняних товаровиробників. Таким чином, імпортна продукція опиняється у привілейованому становищі. Хіба це не абсурд?", - констатує фахівець.

Бородиня зазначає, що у "цивілізованому" світі взагалі немає державних стандартів якості споживчих товарів. "Як кажуть італійці, якість товару - поняття філософське", - резюмував президент асоціації "Укршкірвзуттяпром".

Нагадаємо, що в грудні-2012 керівник проекту Міжнародної фінансової корпорації (IFC) "Інвестиційний клімат в Україні" Сергій Осаволюк констатував, що реформа системи технічного регулювання в Росії просунулася набагато далі, ніж в Україні.

"Як це не парадоксально звучить, але в нас у законі сидить норма про те, що для вітчизняного виробника стандарти є обов'язковими. Парадокс, щоб не сказати гірше: для імпорту (стандарти, - ред.) не обов'язкові, а для вітчизняної продукції - обов'язкові. Що це означає на практиці? Якщо ви хочете робити те сучасне, то для цього немає можливості. Це одна з причин, чому люди йдуть у тінь", - зауважив експерт. !zn

Читайте також:

Азаров пообіцяв вітчизняним виробникам програму підтримки до кінця лютого

Азаров вирішив боротися з імпортом неякісного ширпотребу