UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутатів та міністрів хочуть саджати за стиль життя, що перевищує їх доходи, але лише під час воєнного стану

Крім того, автори законодавчої ініціативи все ж таки залишили "вікно можливостей" для потенційних корупціонерів в 9 млн гривень.

Народні обранці вирішили посилити кримінальну відповідальність для депутатів, міністрів, суддів за незаконне збагачення та корупційні злочини, вчинені в умовах воєнного або надзвичайного стану. Це передбачає законопроєкт №9029 про внесення змін до Кримінального кодексу України, який зареєстровано у Верховній Раді України.

"У той час, коли всі українці працюють задля перемоги, відновлюють бізнес в складних умовах війни, сплачують податки попри всі економічні виклики, віддають значні обсяги власних коштів на потреби армії, окремі службові особи не втрачають можливість корупційним шляхом отримати матеріальні блага на свою користь", - йдеться в пояснювальній записці до проєкту.

Водночас, попри задекларовані наміри боротися з корупцією, автори законодавчої ініціативи все ж таки залишили "вікно можливостей" для потенційних корупціонерів в 9 млн гривень.

Так, пропонується внести зміни до статті 368-5 КК України (незаконне збагачення) стосовно осіб, уповноважених на виконання функцій держави (депутати, міністри, судді, прем’єр-міністр, голова СБУ тощо) або місцевого самоврядування. Якщо указані особи набудуть активів, вартість яких більше ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (майже 9 мільйонів гривень) перевищує її законні доходи, під час воєнного або надзвичайного стану їх пропонується карати позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна або без такої.

Посилити кримінальну відповідальність за нецільове використання бюджетних коштів. Змінами до статті 210 КК України передбачено, що нецільове використання бюджетних коштів в особливо великих розмірах карається позбавленням волі на строк від 3 до 5 років (зараз від 2 до 5).

На думку авторів, ухвалення законопроєкту сприятиме підвищенню ефективності боротьби з корупцією та запобіганню вчиненню нових кримінальних правопорушень цього виду загалом та в умовах воєнного та надзвичайного стану, зокрема.