UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати хочуть дізнатися походження грошей, за які купили «Укртелеком»

Заступник голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради з питань приватизації, народний депутат (НУ-НС) Олександр Бондар планує звернутися в Генеральну прокуратуру України в разі, якщо компанія - покупець ВАТ «Укртелеком» офіційно не поінформує про джерела коштів, які вона повинна внести за придбаний пакет, реальних власників, а також плани щодо розвитку приватизованого підприємства.

«Якщо не буде офіційно заявлено, як обіцяли власники в Австрії, хто купив, звідки гроші, я думаю, що ми будемо ініціювати звернення до прокуратури, до президента, до когось ще, щоб нам пояснили, хто є реальним власником «Укртелекому», - сказав О. Бондар журналістам.
Водночас, за словами А. Бондаря, швидше за все, на це звернення буде отримано формальну відписку. «Але ми це все одно обов'язково зробимо», - запевнив він.
Нагадаємо, що Фонд держмайна України 11 березня підписав з ТОВ «ЕСУ», дочірньою компанією австрійського концерну EPIC, договір купівлі-продажу 92,79% державного пакета акцій ТОВ «Укртелеком». Реалізаційна ціна 92,79% держпакета акцій компанії склала 10 млрд 575,1 млн грн, що всього на 75 млн.грн. більше його стартової ціни.
ФДМУ звернувся до ТОВ «ЕСУ» як єдиного учасника конкурсу з продажу пакета акцій ВАТ «Укртелеком» з пропозицією придбати цей пакет саме за таку ціну.
Керуючий партнер компанії EPIC Петер Голдшайдер (Peter Goldscheider) раніше заявив, що його концерн не діє в інтересах представників великого українського капіталу. Він також зазначив, що інвестор готовий піти на серйозні інвестиції у розвиток компанії для того, щоб провести повномасштабну реструктуризацію діяльності оператора. При цьому він повідомив, що основною метою компанії як фінансового інвестора є реструктуризація «Укртелекому» для подальшого перепродажу.
За матеріалами УНІАН