Депутати Верховної Ради не змогли підтримати жоден із двох законопроектів про переведення кредитних зобов'язань з іноземної валюти в національну. При голосуванні у першому читанні вони набрали лише 174 і 178 голосів у четвер, 19 червня.
У зв'язку з цим спікер Олександр Турчинов дав доручення Кабміну і Нацбанку на наступний сесійний тиждень розробити новий законопроект.
"Я даю доручення до наступного сесійного вівторка Кабінету міністрів, Національному банку спільно з профільним комітетом і робочою групою підготувати єдиний закон, який ми розглянемо у вівторок", - сказав Турчинов, передає УНІАН.
Так, за законопроект позафракційного депутата Миколи Рудьковського №4895 в першому читанні проголосували лише 174 народних депутати з 235 зареєстрованих у сесійній залі.
У той же час за відповідний законопроект позафракційного депутата Михайла Опанащенка №4895-1, проголосували у першому читанні 178 народних депутатів з 236 зареєстрованих у сесійній залі.
Законопроектом Рудьковського, зокрема, передбачали, що всі банки та інші фінансові установи, що діють на території України, за письмовою заявою громадян України, які мають невиконані зобов'язання за договорами споживчого кредиту в іноземній валюті зобов'язані провести конвертацію зобов'язань за кредитними договорами з іноземної валюти в національну валюту України.
Конвертація зобов'язань за кредитними договорами здійснюється кредиторами протягом 6 місяців. Суми недодержки у вигляді пені, штрафу, що виникли в результаті неналежного виконання кредитних зобов'язань споживачів в іноземній валюті у період з 1 грудня 2008 року до моменту укладення додаткових угод до діючих кредитних договорів визнаються Кредитором безнадійними та підлягають списанню.
У законопроекті Опанащенка пропонували проведення реструктуризації зобов'язань за кредитними договорами в іноземній валюті за заявами позичальників шляхом їхнього перерахунку у національну валюту, а також визначалося, що реструктуризація зобов'язань проводиться протягом 1 року з дня ухвалення законопроекту.
При цьому, суми недодержки у вигляді пені, штрафу, що виникли в результаті неналежного виконання кредитних зобов'язань фізичних осіб, суб'єктів мікропідприємництва в іноземній валюті в період з 3 лютого 2014 року до моменту укладення додаткових угод про реструктуризацію до діючими кредитними договорами підлягають анулюванню (прощенню) кредитором одночасно з проведенням реструктуризації зобов'язань за кредитними договорами. !zn
Читайте також:
Кримчани, які не виплачують кредити Україні, не отримають їх від Росії