UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати від опозиції запропонували мораторій на сланцевий газ

Екологічні дослідження показують, що видобуток сланцевого газу призводить до забруднення ґрунту і ґрунтових і підземних вод, викликають сейсмічну активність земної кори.

Депутати з фракції "Батьківщина" Арсен Аваков, Андрій Кожемякін і Микола Томенко запропонували парламенту ввести тимчасовий мораторій на пошук, розвідку і видобуток вуглеводнів нетрадиційними методами. Про це говориться в законопроекті №2147, зареєстрованому на сайті 3.

Згідно з документом, тимчасова заборона вводиться до вдосконалення, на законодавчому рівні механізму забезпечення екологічної безпеки застосування технологій видобутку таких копалин.

Кабінету міністрів доручається забезпечити перегляд і скасування міністерствами та органами центральної влади угод, які суперечать даного законопроекту.

Як зазначають у пояснювальній записці автори законопроекту, проведені міжнародними організаціями екологічні дослідження свідчать про те, що видобуток таких вуглеводнів, як природний газ з пластів сланцю, супроводжується значними викидами в атмосферу парникових газів, забрудненням ґрунтів і ґрунтових і підземних вод, викликають сейсмічну активність земної кори.

На їхню думку, прийняття запропонованого проекту закону обумовить проведення подальших досліджень впливу видобутку нетрадиційних вуглеводнів з урахуванням європейських стандартів якості навколишнього середовища.

Як повідомлялося, у травні 2012 року Кабінет міністрів затвердив переможцями конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції Shell за Юзівській газовій площі і Chevron - за Олеській площі.

Потім уряд неодноразово подовжував терміни, в які мають бути укладені УРП.

У результаті угоду з Chevron поки не укладено, а з Shell - підписано в рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі 24 січня.

Відповідно до умов проведення конкурсу, Shell як його переможцю буде надано спеціальний дозвіл на користування надрами з метою геологічного вивчення з дослідно-промислової розробкою і подальшого видобутку вуглеводнів строком на 50 років. !zn

Читайте також:

В адміністрації Януковича оголосили сланцевий газ екологічно безпечним

Компанію Shell визнали винною в екологічній катастрофі в Нігерії

Українська влада звільнила Shell від сплати практично всіх податків

Екологи визнали Shell і Goldman Sachs найгіршими корпораціями року