UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати провалили закон, що дозволяє гасити заборгованість держбюджету векселями

Документ не підтримала опозиція, яка заявила, що випуск казначейських векселів може порушити баланс бюджету.

Верховна Рада 14 травня провалила законопроект "Про вдосконалення процедури щодо фінансових векселів", який передбачає, що заборгованість державного бюджету може бути оформлена фінансовим казначейським векселем.

Відповідний документ у другому читанні підтримали 225 депутатів з 226 необхідних. За повернення законопроекту на голосування проголосувало 223 депутати. Опозиційні фракції не дали голосів за документ.

Документ, розроблений народним депутатом від фракції Партії регіонів Валерієм Омельченко, також передбачав випуск фінансових банківських векселів, емітентом яких виступають банки.

Згідно з проектом, банківські векселі видаються у формі електронного документа, тоді як казначейські можуть бути в документарній формі і в формі електронного документа.

При цьому порядок видачі, обігу, погашення та стягнення за банківськими векселями затверджує Нацбанк, а казначейських - Кабмін. "Видача казначейських векселів є частиною бюджетного процесу і не підлягає регулюванню Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку", - говориться, зокрема, в документі.

Головне науково-експертне управління Ради в своїх зауваженнях до цього законопроекту виступило проти банківських векселів. "Для їх введення необхідно не тільки належне обґрунтування цього, але й чітке законодавче визначення основних принципів їх випуску та обігу. Для цього слід, на наш погляд, зокрема, обмежити загальну суму платежів, які повинен сплатити банк за випущеними ним банківськими векселями, певною сумою його статутного капіталу, заборонити акціонерам банку, його працівникам, працівникам НБУ бути векселетримачами...", - пояснює свою позицію управління.

Про те, що випуск казначейських векселів може порушити баланс бюджету, заявили в ході обговорення і представники опозиції, яка не підтримала цей законопроект.

Депутат від фракції "Батьківщина" Сергій Соболєв раніше висловив упевненість, що в разі прийняття закону, податкові органи будуть примушувати платників податків приймати в рахунок боргу векселі, а не гроші, при цьому роблячи виняток для близьких владі компаній. Згодом ці векселі будуть продаватися з дисконтом, створюючи грунт для корупції і наносячи удар по фінансовому становищу підприємств. !zn

Читайте також:

Рада вирішила вдосконалити Податковий кодекс

Комітет Ради рекомендував ухвалити закон про трансферне ціноутворення в урізаному вигляді

Рада направила до КС законопроект про розширення бюджетних повноважень Рахункової палати