UA / RU
Підтримати ZN.ua

Депутати пропонують Раді реструктуризувати борг ОПЗ

Пропонується погашення заборгованості щокварталу рівними частинами протягом 10 років.

Депутати пропонують Верховній Раді реструктуризувати заборгованість "Одеського припортового заводу". Про це йдеться в законопроекті, оприлюдненому на офіційному сайті Верховної Ради.

Згідно з текстом проекту закону, пропонується встановити, що підприємство здійснює погашення заборгованості перед кредиторами щокварталу рівними частинами протягом 10 років.

На суму заборгованості підприємства не нараховуються відсотки, а відсотки, нараховані на суму заборгованості, сплачуються у порядку, передбаченому для сплати заборгованості.

Штрафні санкції, неустойка, пеня, нараховані на день набрання чинності законопроекту, автоматично списуються.

Згідно з пояснювальною запискою, заборгованість ОПЗ перед компанією Ostchem становить 6,925 млрд грн, перед "Укртрансгазом" - 440,99 млн грн, перед Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" - 1,654 млрд грн, перед компанією "Укргаз" - 77,435 млн грн, перед компанією "Юг-Газ" - 98,762 млн грн, перед компанією "Укртрансгаз", яку представляє її філія умг "Прикарпаттрансгаз", - 38,148 млн грн.

Серед 28 депутатів-ініціаторів законопроекту: Андрій Немирівський фракція ("Об'єднання "Самопоміч"), голова парламентського комітету з питань транспорту Ярослав Дубневич (фракція "Блок Петра Порошенко"), Олег Петренко (позафракційний), Ігор Лапін (фракція "Народний Фронт"), Василь Гуляєв (група "Партія "Відродження"), Олександр Бакуменко (фракція "Блок Петра Порошенко"), Андрій Вадатурський (внефрационный) та інші.

На початку березня 2017 року ОПЗ відновив роботу (завод був зупинений в грудні 2016 року) за давальницькою схемою з групою компаній "ЕРУ". Ця компанія зобов'язалася поставляти йому на переробку до 60 млн куб. м газу на місяць, а отримані аміак і сечовину продавати на зовнішньому і внутрішньому ринках.

Повідомлялося, що Печерський районний суд Києва ухвалою від 28 березня тимчасово заборонив ПАТ "Укртрансгаз" обмежувати або припиняти транспортування газу для ОПЗ.

Як відомо, Фонд держмайна не зміг продати ОПЗ 18 липня 2016 року, оскільки жодна компанія не подала заявку для участі в конкурсі зі стартовою ціною 13,175 млрд грн ($ 525 млн). Послухавшись МВФ і ЄБРР уряд України знизив стартову ціну ОПЗ в 2,5 рази - до 5,16 млрд грн (близько $ 200 млн), і продовжило термін приватизації заводу. Однак конкурс з приватизації ОПЗ не відбувся через відсутність заявок від компаній, які раніше виявляли інтерес до купівлі підприємства.