Новоспечені народні депутати кинулися навперебій пропонувати Верховній Раді знизити пенсійний вік, підвищити пенсії та поліпшити умови виходу українців на пенсію.
Так, буквально в перший робочий день парламенту народні обранці зареєстрували в Раді ряд схожих законопроектів.
Першим свій законопроект №1031 вніс депутат Тарас Батенко від "Блоку Петра Порошенка". Його проект змін до закону "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачає "зменшення страхового стажу та пенсійного віку".
"Конкуренцію" йому склав позафракційний депутат Сергій Міщенко, який є кумом Пшонки-молодшого. Міщенко пропонує знизити пенсійний вік і "поліпшити інші умови виходу на пенсію". Його законопроект зареєстрований під номером №1031-1.
Ще один законопроект №1020, його автори - Королевська, Льовочкін, Шуфрич, Добкін і інші депутати з "Опозиційного блоку". Вони пропонують "відновити перерахунок пенсій", а також повернути практику "підвищення пенсій до рівня збільшення заробітної плати за попередній рік з урахуванням рівня інфляції".
Другий "пенсійний" законопроект "ОБ" - №1019 - фактично пропонує підвищити мінімальні пенсії в 2 рази - з 949 до 1898 грн в нинішньому році.
Королевська і Ко також пропонують "відновити порушені пенсійні права" деяких категорій громадян (законопроект №1017). Фактично ж мова йде про скасування пенсійної реформи, проведеної урядом Миколи Азарова.
Пенсійна реформа була проведена в перші роки правління Віктора Януковича. У липні 2011 року Верховна Рада, у провласну більшість якої входили в тому числі і нинішні депутати "Опозиційного блоку", схвалила урядовий закон про підвищення пенсійного віку.
Пенсійна реформа набула чинності 1 жовтня 2011 року. В її рамках передбачалося поетапне збільшення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років і збільшення страхового стажу на 10 років для чоловіків і жінок.
Згодом Верховна Рада неодноразово робила спроби скасувати реформу, але невдало.
У свою чергу новий-старий прем'єр-міністр Арсеній Яценюк заявляв, що новий уряд не має наміру скасовувати пенсійну реформу.