UA / RU
Підтримати ZN.ua

Демчишин звинуватив "Ощадбанк" в гальмуванні закупівлі вугілля

За його словами, причина повільних закупівель в жорсткій процедурі виділення "Ощадбанком" коштів.

Підготовка до опалювального сезону гальмується через жорстку процедури виділення "Ощадбанком" коштів для закупівлі вугілля, заявив міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин, коментуючи звинувачення прем'єр-міністра Арсенія Яценюка у зриві опалювального сезону, передає "Лігабізнесінформ".

"Питання в тому, що я не витратив кошти. Кошти не у мене, я не готував ці постанови. Я не готував необхідні документи. Я провів безліч переговорів з учасниками, з Нацбанком, для того, щоб ці кошти були доступні. А те, що в Ощадбанку настільки жорстка процедура - це не моя відповідальність", - сказав він.

"Я не знаю, чому ці кошти не видавалися. Я зробив все можливе для того, щоб ці кошти були виділені і був закуплений вугілля. Це в моїх інтересах, в першу чергу", - додав він.

Демчишин також прокоментував можливість своєї відставки.

"Щодо відставки - це рішення Верховної Ради. Якщо таке рішення буде, звичайно, якщо його не буде... Я зараз повною мірою усі свої сили спрямував на підготовку до опалювального сезону".

Напередодні прем'єр-міністр Арсеній Яценюк поклав відповідальність за відсутність запасів вугілля особисто на Демчишина і зажадав "невідкладного" виконання розпорядження уряду: "До кінця місяця базові цифри з накопичення вугілля на складах повинні бути виконані", - заявив він.

Як писало DT.UA, Україні катастрофічно не вистачає запасів вугілля на ТЕС. На початок осені стан з вугіллям і його запасами на ТЕС більш ніж складний. І якщо проблема з антрацитом хоча б на слуху (його запаси вдвічі менше від необхідного), то ситуація з накопиченням "газового" вугілля залишається поза фокусом: Україна не отримала жодної тонни такого вугілля, навпаки, його зараз менше, ніж було в червні.

Так, на 10 вересня запаси вугілля на складах теплових електрогенеруючих компаній становили тільки 1,468 млн тон. Це майже на чверть менше навіть абсолютно провального у всіх відносинах рівня минулого року.

До 1 листопада запаси на складах ТЕС повинні бути збільшені до 2,792 млн тонн вугілля.

Більше про підготовку до зими та ситуації з вугіллям читайте в статті Ігоря Маскалевича "Вугілля. Осіннє дежавю"в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".