UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дельта між цінами на «зелену» та «сіру» сталь скорочуватиметься протягом дев’яти років — Thyssenkrupp

Найбільша сталева корпорація Німеччини вважає, що інвестиції в зелену енергетику на часі.

Ціни на сталь зі зниженими викидами вуглецю та звичайну сталь будуть вирівнюватися до 2030-х років. Про це заявив генеральний директор Thyssenkrupp Мігель Анхель Лопес Боррего, повідомляє Еurometal. Клієнти німецького металургійного підрозділу Thyssenkrupp зрозуміють, що ціни на сталь з низьким рівнем викидів вуглецю будуть високими, особливо якщо вона буде вироблятися з використанням зеленого водню.

Читайте також: У космос вперше запустили 3D-принтер для металу

«Однак сіра сталь стане дорожчою зі зростанням вартості вуглецю», — сказав він.

Однією з основних витрат буде зелений водень, і компанія прагне запустити свій новий завод прямого відновлення чавуну, який замінить одну доменну піч, щоб повністю працювати на зеленому водні до 2029 року. Керівник компанії додав, що Thyssenkrupp створить більше спільних підприємств з виробництва водню в найближчі роки.

«Енергетичне питання є ключовим», - сказав Мігель Анхель Лопес.

За його словами, нинішнім найкращим варіантом для сталеливарного заводу буде спільне підприємство з чеською компанією-постачальником енергії EPH, що належить чеському мільярдеру Даніелю Кретинському.

Читайте також: Литва передала Україні тисячі боєприпасів до протитанкових гранатометів

Thyssenkrupp виділить свій сталеливарний підрозділ в окремий підрозділ незалежно від збільшення державного фінансування для декарбонізації сталеливарної промисловості. Завод з виробництва жерсті Rasselstein також увійде до сталеливарного СП. Компанія інвестує 3 мільярди євро в декарбонізацію сталеливарного заводу, включаючи підтримку у 2 мільярдів євро від уряду Німеччини.

На металургійний завод Thyssenkrupp припадає 2,5% усіх викидів CO2 у Німеччині.

У компанії було кілька невдалих спроб створити спільне підприємство або продати металургійний підрозділ, що переживає труднощі. У 2021 році компанія припинила переговори про продаж свого металургійного підрозділу Liberty Steel. До цього в 2019 році спільне сталеливарне підприємство з Tata Steel Europe закрили після блокування плану з боку Європейської комісії. У 2022-2023 фінансовому році (жовтень 2022-вересень 2023) Steel Europe поставила 9,4 мільйона тонн сталі.

Раніше ми писали про те, що Україна застосовує свої нові розробки у виробництві зброї відразу на полі бою, оскільки часто не має часу для їхнього випробування, розповів міністр стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін журналісту Саймону Шустеру у матеріалі для TIME, присвяченому виробництву української зброї.