UA / RU
Підтримати ZN.ua

Дефолт Росії: платіж у рублях за євробондами не прийнято

Невиплата 4 квітня боргових зобов'язань у доларах запустить пільговий період у 30 днів, після чого настане дефолт, що відріже і без того відрізану від фінансових ринків Росію.

Мінфін Росії не зміг розплатитися по євробондах у доларах, а платіж, зроблений у рублях, не був прийнятий іноземним банком-кореспондентом, що фактично запускає механізм дефолту країни-агресора. Про невдалу спробу провести платіж у рублях повідомляє російське інформагентство Інтерфакс.

Зазначається. що Мінфін перерахував у рублях виплати за євробондами "Росія-2022" та "Росія-2042" 4 квітня.

"Мінфін Росії інформує, що іноземний банк-кореспондент відмовив у виконанні доручень на виплату купонного доходу та погашення номінальної вартості за облігаціями зовнішніх облігаційних позик РФ", - цитує агентство повідомлення міністерства від 6 квітня.

При цьому агентство намагається виправдати дане фіаско тим, що нібито мінфін РФ був змушений розплачуватися в рублях на тлі заборони США використовувати для обслуговування зовнішнього боргу заморожені валютні резерви.

Проте, як відомо, про цю ініціативу США оголосили лише 5 квітня.

У той час, як ще 29 березня на офіційному сайті Мінфіну РФ повідомлялося, що платіж буде здійснено у валюті Російської Федерації за офіційним курсом Банку Росії.

У той же час, 5 квітня США дійсно оголосили, що хочуть поставити РФ перед вибором між виснаженням резервів та дефолтом.

"Росія не має необмежених ресурсів, особливо зараз, враховуючи введені нами руйнівні санкції. Вони будуть змушені вибирати між виснаженням цінних доларових резервів, що залишилися, отриманням нових доходів або дефолтом. Найбільша частина нашої мети тут полягає в тому, щоб виснажити ресурси, які є у Путіна (Президента РФ Володимира Путіна – Ред.) для продовження своєї війни проти України... У довгостроковій перспективі йому буде важче вести війну", - заявила прес-секретар Білого дому Джен Псакі.

Читайте також: Російські банки почали погашати свої зобов'язання щодо внутрішніх облігацій у рублях, а не доларах і євро

Нагадаємо,   переддефолтна ситуація в Росії склалася   вже  станом на 16 березня, коли було проведено попередні виплати за зовнішніми борговими зобов'язаннями. З огляду на санкції експерти висловлювали сумніви, що РФ зможе провести ці платежі в доларах. Проте в останній момент Росія знайшла необхідну суму  та провела платежі в доларах.

Тоді ж експерти перенесли можливий дефолт країни на 4 квітня, називаючи майбутні платежі малоймовірними.

Невиплата 4 квітня боргових зобов'язань у доларах запустить пільговий період у 30 днів, після чого настане дефолт, що відріже і без того відрізану від фінансових ринків Росію, до завершення судових процесів та виплат.