Міністр фінансів Олександр Данилюк розіслав народним депутатам лист, в якому закликає негайно прийняти закон про антикорупційний суд і тим самим забезпечити надходження чергового траншу від МВФ, ймовірність зриву якого дуже висока. Про це свідчить копія листа, яка є в розпорядженні "Української правди".
Данилюк просить депутатів "відкласти в сторону всі існуючі політичні суперечки" і "прийняти рішення історичної важливості".
"Нагадую, що затверджений парламентом державний бюджет на 2018 рік базувався на припущенні, що Україна успішно реалізує програму співпраці з Міжнародним валютним фондом. Це передбачає, зокрема, створення Вищого антикорупційного суду. Критично важливим є голосування за закон в узгодженій з нашими міжнародними партнерам редакції", - пояснює чиновник.
Він попереджає, що якщо Рада не ухвалить такого рішення, країну чекають "серйозні фінансові та політичні наслідки".
Данилюк нагадує, що невиконання програми МВФ позбавляє Україну можливості отримати кредити на фінансування держбюджету і довіри іноземних інвесторів. І це, за словами міністра, на тлі того, що протягом наступних п'яти років Україні необхідно виплатити за зовнішніми боргами понад 23 млрд доларів.
"У разі зриву програми видатки бюджету 2018 року повинні бути скорочені на суму близько 4 млрд доларів. Для стабілізації ситуації держава буде змушена витрачати свої золотовалютні резерви, що призведе до девальвації гривні і стрибка інфляції", - відзначає він.
Головний фінансист країни прогнозує, що подібний сценарій є загрозою національній безпеці країни і "відкине держава у розвитку на кілька років назад".
Повідомлялося, що глава місії МВФ в Україні Рон ван Руден направив прем'єр-міністру Володимиру Гройсману лист, в якому попередив про можливий зрив траншу.
Україна може отримати черговий транш кредиту МВФ у два млрд доларів вже в травні-червні цього року.
На думку автора DT.UA, відсутність фінансової підтримки МВФ ускладнить рефінансування понад $ 20 млрд суверенного і гарантованого державою боргу з термінами погашення у 2018-2020 роках. А виліт з програми Фонду закриє доступ України на зовнішні ринки запозичень, не дозволивши знайти там відсутні кошти.
Детальніше про взаємодію України з МВФ читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Пастка для переможця" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".