Світові ціни на нафту у вівторок, 5 червня, демонструють позитивну динаміку у межах корекції після зниження на торгах у понеділок на даних про зростання бурової активності у США та побоюваннях інвесторів з приводу можливого нарощування видобутку сировини у межах угоди ОПЕК+, свідчать дані торгів.
Станом на 8:40 вартість серпневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,2% - до 75,44 доларів за барель, ціна липневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,43% - до 65,03 доларів за барель.
На торгах 4 червня "чорне золото" дешевшало більш ніж на 1% через побоювання трейдерів з приводу зростання видобутку сировини у США. За даними управління енергетичної інформації (EIA) Міністерства енергетики США, середньодобовий видобуток нафти в березні сягнув позначки у 10,474 млн барелів (вперше в історії країни). Порівняно з лютим він зріс на 2,1%.
Крім того, інвестори побоюються того, що країни-експортери нафти ОПЕК на засіданні у червні можуть прийняти рішення про збільшення видобутку сировини на тлі можливого зниження поставок з Ірану та Венесуели. Ці побоювання з кінця минулого місяця є головним стримуючим фактором для зростання нафтових цін.
"Зростання, вочевидь, є технічним відскоком від втрат минулої сесії, але основна увага на ринку зосереджена на зустрічі ОПЕК і на тому, якою мірою Саудівська Аравія і Росія збільшать обсяг видобутку", - цитує агентство "Рейтер" аналітика по товарних ринках Samsung Futures у Сеулі Кім Кван-рая.
Зазначимо, наступне засідання міністерського комітету з моніторингу виконання угоди зі скорочення нафтовидобутку ОПЕК+ відбудеться 21 червня у Відні. Слідом за ним, 22 червня, відбудеться засідання країн ОПЕК та зустріч усіх 24 країн-учасниць угоди ОПЕК+ 23 червня. На них може бути прийнято рішення про поступове нарощуванні видобутку "чорного золота".
Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.
З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо виступав за приєднання до угоди Єгипту та Туркменії, але Казахстан виступав за повільний вихід із неї. Низка країн, зокрема, Росія, також заявляли про те, що вийдуть з угоди, щойно її мета буде досягнута.
Зазначимо, минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".