UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на нафту зростають після зниження на даних із США

Комерційні запаси нафти в США несподівано збільшилися на 2,5 мільйона барелів.

Нафта почала зростання під кінець тижня

Світові ціни на 3ростуть в четвер в рамках корекції після зниження на тлі збільшення запасів нафти в США, свідчать дані торгів.

Вартість вересневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent зросла на 0,24% - до 56,11 долара за барель. Вартість вересневих ф'ючерсів на WTI збільшувалася на 0,29%, до 49,33 долара за барель.

Комерційні запаси нафти в США (виключаючи стратегічний резерв) за тиждень, що завершився 17 липня, несподівано збільшилися на 2,5 мільйона барелів, або на 0,5%, - до 463,9 мільйона барелів, повідомило в середу міненерго країни. При цьому аналітики очікували скорочення запасів за тиждень на 2,258 мільйона барелів - до 459,1 мільйона барелів.

Стратегічні нафтові резерви збільшилися на 0,5 мільйона барелів - до 695,1 мільйона барелів. Запаси нафти на найбільшому в країні терміналі в Кушинга (Cushing) зросли на 0,8 мільйона барелів - до 57,9 мільйона барелів. Запаси дистилятів виросли на 0,2 мільйона барелів, до 141,5 мільйона барелів. Аналітики прогнозували зростання на 1,772 мільйона барелів.

Звіт показав, що видобуток у США залишається у рекордних рівнів близько 9,6 мільйона барелів на день. Це погана новина для і без того перенасиченого ринку, пише агентство Франс Прес.

"Запаси в США збільшилися сильніше, ніж очікувалося, що посилює проблему надлишкової пропозиції, особливо, коли видобуток Саудівської Аравії перебуває на рекордних рівнях. ОПЕК склала в червні 32,1 мільйона барелів на день, найбільше зростання було відзначено в Іраку і Саудівської Аравії. Це на 2,1 мільйона барелів більше, ніж організація вирішила підтримувати", - заявив ринковий стратег IG Markets Бернард Ав (Bernard Aw) агентству.

Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції. Пропозиція нафти перевищує попит вже півтора року.