Світові ціни на нафтуу четвер, 30 листопада, зростають на очікуванні ринком можливого продовження угоди зі скорочення нафтовидобутку країнами, що не входять в ОПЕК (ОПЕК+).
Станом на 7:37 вартість лютневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,45% - до 62,81 доларів за барель, ціна січневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,31% - до 57,48 доларів за барель.
Трейдери продовжують відслідковувати новини з Відня, де сьогодні відбудеться засідання міністерського комітету з моніторингу виконання домовленостей ОПЕК+ і коригування їхніх умов. До нього входять представники Саудівської Аравії, Венесуели, Кувейту, Алжиру, Оману та Росії.
Раніше, за словами міністра нафти, електроенергетики і водних ресурсів Кувейту Іссама аль-Марзука, комітет рекомендував продовжити угоду зі скорочення видобутку сировини після першого кварталу 2018 року, але не визначився зі строком такого продовження. Міністр енергетики РФ Олександр Новак висловив упевненість в тому, що на зустрічі у четвер буде прийнято рішення про продовження угоди.
Цитовані виданням The Wall Street Journal аналітики повідомляють про те, що ринок схиляється до того, що угода щодо скорочення видобутку "чорного золота" буде продовжена до кінця наступного року. На думку експертів, будь-яка ознака продовження угоди на менш короткий, ніж дев'ять місяців, термін, може призвести до зниження нафтових котирувань.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.