Світові ціни на нафту демонструють позитивну динаміку в четвер на тлі статистики щодо запасів сировини в США, що показала зниження обсягів видобутку в країні, свідчать дані торгів.
Вартість листопадових ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent виросла на 0,53% - до 48,76 долара за барель. Ціна листопадових ф'ючерсів на нафту марки WTI піднялася на 1,32% - до 45,69 долара за барель.
Комерційні запаси нафти в США (виключаючи стратегічний резерв) за тиждень, за даними Міненерго країни, несподівано зросли на 4 мільйони барелів, або на 0,9% - до 457,9 мільйона барелів. Аналітики чекали, що показник збільшиться лише на 0,102 мільйона барелів, до 454,1 мільйона барелів. Комерційні запаси підскочили майже на 28% в річному вираженні.
При цьому видобуток нафти за тиждень знизилася на 0,43%, або на 40 тисяч барелів на добу - до 9,096 мільйона барелів. Крім того, запаси нафти на найбільшому у Сполучених Штатах терміналі в Кушинга (Cushing) знизилися на 1 мільйон барелів - до 53 мільйонів.
"Змішані сигнали, ймовірно, діють на нафтові ціни з двох сторін, так як видобуток у США продовжує знижуватися, тоді як ОПЕК у вересні в 16-ий раз перевищила квоту (видобутку - ред.) в 30 мільйонів барелів на день", - наводить агентство Франс Прес слова ринкового стратега IG Markets Бернарда Ау (Bernard Aw).
Аналітики Citigroup вважають, що ціни на нафту марки WTI можуть впасти до 30 доларів за барель, перш ніж виробники почнуть скорочувати видобуток,
Президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв вважає, що виходячи з нових економічних реалій, необхідно адаптуватися до цін на нафту на рівні 30-40 доларів за барель.
Президент Венесуели Ніколас Мадуро припустив, що венесуельська експортна нафта подешевшає до 30 доларів, якщо не станеться диво.