UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на нафту зростають на побоюваннях надлишку на ринку

Після зниження напередодні нафта Brent незначно подорожчала - до $ 55,49.

Світові ціни на 3показують позитивну динаміку в п'ятницю в рамках корекції після зниження на тлі побоювань інвесторів щодо перенасичення на ринку "чорного золота", свідчать дані торгів.

Вартість вересневих ф'ючерсів на північноморську суміш Brent зросла на 0,05% - до 55,49 долара за барель. Вартість вересневих ф'ючерсів на WTI підвищувалася на 0,68%, до 48,78 долара за барель.

Управління енергетичної інформації Міненерго США в середу заявило, що комерційні запаси нафти в США (виключаючи стратегічний резерв) за тиждень, що завершився 17 липня, несподівано збільшилися на 2,5 мільйона барелів, до 463,9 мільйона барелів. При цьому аналітики очікували скорочення запасів за тиждень на 2,258 мільйона барелів - до 459,1 мільйона барелів.

Аналітики Morgan Stanley заявили, що падіння цін на нафту в 2015 році може виявитися найбільш сильним за більш ніж 45 років. Відновлення цін на нафту менш очевидно, чим коли-небудь, вважають експерти, вказавши, що спад може продовжитися протягом трьох і більше років і виявитися набагато гірше, ніж у 1986 році. У такому випадку практично не існує історичних прецедентів, які могли б стати керівництвом в цій ситуації.

Побоювання з приводу повернення іранської нафти на ринок також чинять тиск на ціни. Іран і "шістка" міжнародних переговірників в ніч на 14 липня досягли історичного угоди та прийняли спільний всеосяжний план дій. Його виконання повністю зніме з Ірану введені раніше економічні і фінансові санкції з боку РБ ООН, США і Євросоюзу.

"Іранські власті стверджують, що країна може подвоїти експорт протягом двох місяців після того, як санкції будуть зняті. Це було б збільшення на більш ніж один мільйон барелів у день до вже перенасыщенному ринку. Іран має значні запаси нафти в сховищах ... які можуть бути продані, як тільки санкції будуть зняті", - заявив агентству Франс Прес сировинної економіст Capital Economics Тому П'ю (Tom Pugh).

Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції. Пропозиція нафти перевищує попит вже півтора року.