UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на нафту зростають на підсумках засідання міністерського комітету ОПЕК+

Brent дорожчала до 68,81 доларів за барель.

Світові ціни на нафту у понеділок, 22 січня, демонструють позитивну динаміку після міністерського засідання комітету ОПЕК+, що відбулося напередодні, свідчать дані торгів.

Станом на 7:24 вартість березневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,29% - до 68,81 доларів за барель, ціна березневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,22% - до 63,45 доларів за барель.

Засідання міністерського комітету ОПЕК+ відбулося в Омані у неділю, 21 січня. За його підсумками міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фаліх повідомив про те, що основні країни-учасниці віденського угоди зі скорочення нафтовидобутку сходяться на думці про необхідність продовження співпраці після завершення дії угоди у цьому році. За словами аль-Фаліха, механізм такої співпраці ще не визначений, але є консенсус у питанні продовження кооперації.

Крім того, він заявив про те, що не сумнівається у виконанні країнами ОПЕК+ власних зобов'язань щодо скорочення видобутку сировини. Унаслідок чого ситуація на ринку продовжуватиме поліпшуватись.

Міністр енергетики РФ Олександр Новак за підсумками засідання повідомив про те, що після закінчення діючої угоди співробітництво може продовжитись у консультаційному форматі. Тобто, країни-учасниці будуть періодично зустрічатись для консультацій щодо ситуації на ринку нафти, попередньо домовившись про періодичність таких зустрічей. При цьому кількість учасників цих консультацій може бути збільшена.

Наразі в угоді ОПЕК+ зі скорочення нафтовидобутку беруть участь 24 держави.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

При цьому генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступав за плавний вихід з угоди з ОПЕК.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.