Світові ціни на нафту у середу, 12 липня, продовжують демонструвати позитивну динаміку на очікуванні інвесторами статистики щодо запасів сировини у США, свідчать дані торгів.
Станом на 8:03 вартість вересневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 1,43% - до 48,20 долара за барель. Ціна серпневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 1,62% - до 45,77 долара за барель.
Статистика щодо запасів "чорного золота" у США буде опублікована у другій половині дня в середу, аналітики прогнозують зниження запасів за тиждень, що завершився 7 липня. На їхню думку, вони скоротилися на 0,57%, або на 2,850 млн барелів - до 500,05 млн барелів.
Минулого тижня, за даними Міністерства енергетики США, запаси (крім стратегічного резерву) знизилися на 6,3 млн барелів, або на 1,2% - до 502,9 млн барелів. За даними Американського інституту нафти (API) запаси знизилися на 8,1 млн барелів - до 495 млн барелів. Хоча аналітики очікували меншого зниження показника: на 0,45%, або на 2,283 млн барелів - до 506,917 млн барелів.
Управління енергетичної інформації Міненерго США (EIA) у вівторок, 11 липня, повідомило у своєму короткостроковому прогнозі про те, що видобуток в країні у 2018 році очікується на рівні 9,9 млн барелів на добу, що нижче червневої позначки у 10,01 млн барелів. При цьому EIA зберегло прогноз з видобутку нафти у США в 2017 році на рівні 9,33 млн барелів на добу.
"Нафтові ціни різко піднялися за ніч на зниженні прогнозу EIA з видобутку у США в 2018 році й на даних API, які демонструють ще одне значне зниження запасів", - цитує агентство "Рейтер" слова інвестиційного аналітика Rivkin Securities Вільяма О'Лафліна.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.