Світові ціни на нафту у середу, 16 серпня, демонструють позитивну динаміку на даних про різке скорочення запасів сировини у США, всупереч з прогнозом аналітиків, свідчать дані торгів.
Станом на 8:15 вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent піднімалася на 0,57% - до 51,09 долара за барель. Ціна вересневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,46% - до 47,77 долара за барель. Під час торгів вівторка вартість нафти обох марок опускалася майже на 3%.
Згідно з даними Американського інституту нафти (API) за тиждень, що завершився 11 серпня, запаси "чорного золота" в країні скоротилися на 9,2 млн барелів, дане зниження є найбільшим з вересня минулого року. Хоча аналітики прогнозували скорочення запасів лише на 3,6 млн барелів.
При цьому запаси бензину збільшилися на 301 тисячу барелів (аналітики прогнозували зниження на 1,5 млн барелів).
Тепер трейдери чекають на статистику про запаси нафти в США від Міністерства енергетики країни, які будуть опубліковані о другій половині дня в середу. На думку аналітиків, опитаних агентством "Рейтер", комерційні запаси нафти в країні (виключаючи стратегічний резерв) за тиждень, що завершився 11 серпня, скоротилися на 3,058 млн барелів, або на 0,64% - до 472,342 млн барелів.
Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.
Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.
Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.
Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.