UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на нафту зростають на даних API про скорочення запасів у США

Brent дорожчала до 63,91 доларів за барель.

Світові ціни на нафту у середу, 13 грудня, продовжують демонструвати позитивну динаміку на даних Американського інституту нафти (API) щодо запасів сировини у США, свідчать дані торгів.

Станом на 7:02 вартість лютневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,9% - до 63,91 доларів за барель. Ціна січневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,58% - до 57,47 доларів за барель.

Як свідчать дані API, за тиждень, що завершився 8 грудня, запаси "чорного золота" в країні скоротилися на 7,4 млн барелів - до 440,7 млн. При цьому аналітики прогнозували менше зниження запасів - на 4 млн барелів.

Тепер інвестори чекають на публікацію даних Міністерства енергетики США щодо запасів сировини в країні. Експерти прогнозують скорочення комерційних запасів нафти у США (виключаючи стратегічний резерв) за минулий тиждень на 0,9%, або на 3,7 млн барелів - до 444,3 млн барелів.

Зростання цін на нафту також підтримують дані про закриття трубопроводу Forties в Північному морі. Раніше оператор північноморського трубопроводу, Apache Corp., повідомив про те, що видобуток на родовищі Forties зупинено у зв'язку з позаплановим ремонтом частини трубопроводу. Він забезпечує доставку сировини з 85 родовищ у Північному морі і перекачує близько 450 тисяч барелів на добу.

Також учасники ринку чекаютьна публікацію щомісячної доповіді ОПЕК стосовно виконання країнами-учасницями угоди щодо скорочення нафтовидобутку.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Однак Казахстан виступає за плавний вихід з угоди з ОПЕК. Остаточне рішення буде прийнято в листопаді.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.