UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на нафту знижуються в рамках корекції після зростання напередодні

Brent дешевшала до 49,67 долара за барель.

Світові ціни на нафту у четвер, 20 липня, демонструють негативну динаміку і знаходяться на максимальних позначках за півтора місяця на даних Міністерства енергетики США про запаси сировини в країні, свідчать дані торгів.

Станом на 8:13 вартість вересневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent на лондонській біржі ICE Futures знижувалася на 0,06% - до 49,67 долара за барель. Ціна серпневих ф'ючерсів на нафту марки WTI на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) опустилася на 0,04% - до 47,10 долара за барель. Більш активні вересневі ф'ючерси WTI подешевшали на 0,06% - до 47,29 за барель.

Згідно з даними Міністерства енергетики США, запаси "чорного золота" в США за тиждень, що завершився 14 липня, знизилися на 4,73 млн барелів. Хоча опитані S&P Global Platts аналітики очікували зниження показника лише на три млн барелів. При цьому запаси бензину скоротилися на 4,44 млн барелів, а дистилятів - на 2,14 млн.

За даними експертів, імпорт нафти з Саудівської Аравії минулого тижня впав до 524 тисяч барелів на добу з 851 тисяч б/с попереднього тижня, оновивши мінімум з червня 2010 року. Крім того, у четвер міністр нафти Нігерії Еммануель Качікву підтвердив участь країни у зустрічі міністерського моніторингового комітету ОПЕК+, яка відбудеться у Санкт-Петербурзі 24 липня. Представляти Нігерію буде Омар Фарук Ібрагім.

Нігерія і Лівія звільнені від зобов'язання зі скорочення видобутку нафти в рамках діючих угод країн-членів ОПЕК та країн, що не входять у картель (ОПЕК+), і активно нарощують видобуток сировини.

Нагадаємо, раніше міністр нафти Кувейту Іссам аль-Марзук заявив про те, що ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти ще на дев'ять місяців.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо висловив надію на приєднання Єгипту та Туркменії до угоди зі скорочення видобутку нафти членами ОПЕК і країнами, що не входять у картель.

Країни ОПЕК домовились про скорочення видобутку нафти після року переговорів. З 1 січня 2017 року вони скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розрахована на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.