Світові ціни на нафту демонструють у понеділок негативну динаміку, коректуючи після зростання більш ніж на 5% за підсумками п'ятниці, свідчать дані торгів.
Вартість жовтневих ф'ючерсів на північноморську суміш марки Brent зменшилася на 1,68%, до 49,21 долара за барель. Жовтневі ф'ючерси на легку нафту WTI подешевшали на 1,46%, до 44,56 долара за барель.
Нафта завершила тиждень рекордним підйомом з 2011 року. За підсумками торгів п'ятниці жовтневий ф'ючерс на нафту Brent підскочив на 5,2%, тоді як нафта WTI зміцнилася на 6,3%. За оцінкою деяких інвесторів, зміцнення цін відбулося переважно з-за сильної статистики по ВВП США. Реальне зростання ВВП США в другому кварталі, за другою оцінкою Бюро економічного аналізу Мінторгу, склав 3,7% в річному вираженні. Експерти прогнозували зростання на 3,2%. За першою оцінкою збільшення склало 2,3%.
"Виявилася краще очікувань статистика по ВВП США і сильне ралі світового фондового ринку стали одними з факторів, які підтримали відновлення цін на нафту", - наводить агентство Франс Прес слова аналітика компанії EY Санджив Гупта (Sanjeev Gupta).
У ході торгів четверга зростання вартості нафти досягав 10% після того, як сильні макроекономічні дані США надали позитивний імпульс американським і європейським фондовим індексам.
Тим не менш, деякі аналітики песимістично налаштовані щодо подальшої зміни цін на нафту. "Ми вважаємо, що як і раніше має місце тенденція до зниження, і тому котирування націлені на підтримку на рівнях 44 долара за барель для WTI і 48,5 долара для Brent", - вважає інвестиційний аналітик Phillip Futures Деніел Енг (Daniel Ang).
Як відомо, вартість нафти останнім часом падає. Так, 24 серпня ціни на нафту двічі впали до мінімуму з березня 2009 року на тлі різкого зниження індексів на торгах в Китаї, США і Європі.
Експерти пояснюють це підвищеною пропозицією на ринку, що виникла завдяки американським виробникам сланцевої нафти, які послабили колись міцні позиції країн-членів ОПЕК на світовому ринку нафти. На думку аналітиків, ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції. Пропозиція нафти перевищує попит вже півтора року.
Незважаючи на це, 27 серпня вартість нафти почала зростати. Так, ціна на нафту марки Brent піднялися більш ніж на 1 доларів за барель після новин про несподіване падіння в США запасів сирої нафти.
А на наступний день, 28 серпня, зростання ціни нафти Brent виявився рекордним з 2011 року – вартість на тлі оптимізму на світових фондових ринках короткостроково пробивала позначку в 50 доларів.