Світові ціни на нафту у п'ятницю, 11 листопада, знижуються на тлі негативних настроїв інвесторів, пов'язаних з проблемою надлишку "чорного золота" на ринку, свідчать дані торгів.
Вартість січневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,24% - до 45,73 долара за барель, ціна грудневих ф'ючерсів на нафту марки WTI - на 0,34%, до 44,51 долара за барель.
Згідно з листопадовою доповіддю Міжнародного енергетичного агентства (МЕА), країни ОПЕК у жовтні наростили сукупний видобуток нафти на 230 тисяч барелів на день у порівнянні з попереднім місяцем - до рекордного показника в 33,83 мільйона барелів на день - завдяки відновленню обсягів видобутку в Нігерії, Лівії, а також рекордно високого видобутку в Іраку. У річному вираженні в жовтні видобуток країнами ОПЕК зріс майже на 1,3 мільйона барелів на день.
"Ціни на нафту знизилися, так як фокус повертається на зростання видобутку. МЕА вважає, що ціни можуть продовжити знижуватися на тлі безперервного зростання виробництва, якщо ОПЕК не піде на серйозні скорочення", - наводить агентство Reuters слова аналітиків банку ANZ.
Це були останні офіційні і публічні дані МЕА про видобуток, які опубліковані перед зустріччю ОПЕК у Відні 30 листопада, на якій країни планують досягти остаточних домовленостей щодо заходів стабілізації нафтового ринку.
В кінці вересня країни ОПЕК на неформальній зустрічі в Алжирідомовилися скоротити видобуток нафти до 32,5 млн барелів на добу з нинішніх 33,24 млн барелів, проте щодо конкретних лімітів для кожної з країн організації домовленостей поки немає. Це перша подібна домовленість країн ОПЕК щодо обмеження видобутку "чорного золота", починаючи з 2008 року.
Міжнародний валютний фонд прогнозує, що світові ціни на нафту не перевищать 60 доларів за барель протягом найближчих п'яти років.