Світові ціни на нафту у четвер, 31 травня, демонструють негативну динаміку на даних Американського інституту нафти (API) щодо зростання запасів "чорного золота" у США за підсумками минулого тижня, свідчать дані торгів. Збільшення запасів сировини виявилося не таким значним, як прогнозували аналітики.
Станом на 8:11 вартість серпневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent знижувалася на 0,22% - до 77,55 доларів за барель. Ціна липневих ф'ючерсів на нафту марки WTI зменшувалася на 0,07% - до 68,16 доларів за барель.
Згідно зі статистикою API, за тиждень, що завершився 25 травня, запаси "чорного золота" у США збільшилися на 1,001 млн барелів, хоча аналітики очікували більш значного зростання показника – на 2,214 млн. При цьому запаси бензину скоротилися на 1,682 млн барелів, дистилятів – збільшилися на 1,466 млн. Запаси нафти на найбільшому в країні терміналі в Кушингу зменшилися на 132 тисячі барелів.
На торгах 31 травня ціни на нафту корегуються після зростання на 3% на торгах у середу, 30 травня. Цьому сприяли дані агентства "Рейтер" про те, що країни ОПЕК+ задоволені результатами віденської угоди зі скорочення нафтовидобутку й виконуватимуть її умови до кінця поточного року. При цьому, за словами джерела агентства, поступове пом'якшення умов угоди цьогоріч не виключено – зростання видобутку сировини можливе у разі її фізичної нестачі, але воно буде поступовим і обережним.
Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.
З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.
Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо виступав за приєднання до угоди Єгипту та Туркменії, але Казахстан виступав за повільний вихід із неї. Низка країн, зокрема, Росія, також заявляли про те, що вийдуть з угоди, щойно її мета буде досягнута.
Зазначимо, минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".