UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на нафту впали до $ 82 за барель

За три місяці ціни на нафту Brent впали на 24% з $ 108,77 за барель.

Ціни на нафту марки Brent, до яких прив'язана вартість російської експортної нафти Urals, на торгах в Лондоні опустилися нижче $ 83 доларів за барель.

Ф'ючерсний контракт з поставкою в листопаді подешевшав в ході останньої торгової сесії до $ 82,72 вперше з листопада 2010 року, після новин про значне підвищення запасів нафти в США, і втрати фронт-ф'ючерсів з початку дня перевищують 1%. Термін обігу листопадових контрактів на біржі закінчується в четвер, 16 жовтня.

27 листопада у Відні пройде зустріч міністрів країн-учасниць експортного альянсу ОПЕК, на якій може бути розглянуто питання про скорочення видобутку з метою повернути котирування нафти до 100 долара за барель. За оцінками економістів Barclays, для цього масштаб скорочень повинен становити не менше 1 млн барелів на добу при квоті картелю на рівні 30 млн барелів на добу.

ОПЕК забезпечує близько 40% світових поставок сировини, але серед міністрів країн видобувного картелю немає єдиної думки.

Венесуела раніше підтримала ініціативу скоротити видобуток для підтримки котирувань. Постійним прихильником стабілізації цін виступає і Іран. Але Саудівська Аравія з 1 жовтня вже знизила ціну за азіатським контрактами на 1,2 долара до 90,02 долара за барель, і нафтотрейдери на основі аналізу ф'ючерсного ринку чекають ще одного раунду зниження відпускних цін Саудівської Аравії - в межах 0,7-1 долара за барель.

Кувейт теж не бачить можливості для скоординованого скорочення видобутку нафти в країнах ОПЕК прогнозує зниження цін ще на 14% до 76 доларів за барель.

Якщо міністри ОПЕК домовляться про зниження постачань, це буде першим скороченням видобутку в країнах картелю з 2008 року. Гаррі Чилингвариан, відповідальний за стратегію BNP Paribas на сировинних ринках, цього не виключає. "ОПЕК не зацікавлена тримати надто низькі ціни занадто довго... Ми майже досягли дна", - сказав він (цитата по Bloomberg). На думку Чилингвариана, котирування будуть триматися на рівні 80-85 доларів за барель, а якщо ОПЕК проявить рішучість, до кінця року можуть повернутися до 95 доларів за барель.

Поки 80 доларів за барель - це "досить тверде дно", згоден Юджин Вайнберг, стратег Commerzbank по роботі на сировинних ринках. Але, на його думку, і його можна пробити, якщо міністри ОПЕК не домовляться про скорочення видобутку. "Потрібно мати на увазі, що ринок зараз екстремально нервовий...", - нагадав він (цитата по Bloomberg).

Як повідомлялося, кожен долар зниження ціни на нафту обходиться Росії в $ 2 млрд.!zn