Світові ринки охопила нова хвиля зниження цін на метали і сировину, інвестори побоюються, що це може бути сигналом подальшого уповільнення китайської економіки, яка в останні роки визначала рівень попиту на основні ресурси, свідчать дані агентства Bloomberg.
Вартість грудневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE залишалася практично на рівні закриття четверга - $ 44,12 за барель. Ціна ф'ючерса на нафту BRENT на грудень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) скоротилася на $ 0,16 - до $ 41,59 за барель.
Ціни на мідь знижувалися в четвер до мінімуму з 2009 року. У п'ятницю в Шанхаї контракти на метал торгується біля позначки $ 4816 проти $ 4823,50 в четвер. Мідь, яка є барометром економічної кон'юнктури, дешевшає вже п'ятий тиждень поспіль.
Нафта подешевшала з початку тижня на 6%, опустившись до серпневих відміток.
За даними міністерства енергетики США, запаси нафти в США зросли за минулий тиждень на 4,2 млн барелів, підвищення стало сьомим поспіль.
Bloomberg Commodity Index, до складу якого входять 22 сировинних товару, впав до мінімального рівня з часів фінансової кризи.
Аналітики кажуть, що, на відміну від серпневого зниження цін, причиною якого був надлишок пропозиції на сировинних ринках, зараз головним драйвером є побоювання з приводу попиту.