Ціни на 3 еталонних марок в середу відновили одночасне зниження на тлі прибуття до Відня міністрів та інших представників держав, що входять в Організацію країн-експортерів нафти (ОПЕК), повідомляє агентство Bloomberg.
Січневі ф'ючерси на нафту марки Brent на лондонській біржі ICE Futures подешевшали на $ 0,23 (0,52%) - до $ 44,21 за барель. На торгах у вівторок їх вартість опустилася на $ 0,17 (0,38%), склавши $ 44,44 за барель.
Котирування ф'ючерсів на нафту WTI на січень на електронних торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) вранці в середу знизилися на $ 0,29 (0,69%) - до $ 41,56 за барель. У той же час за підсумками попередньої сесії ціна контрактів піднялася на $ 0,20 (0,48%) - до $ 41,85 за барель.
Міністр нафти Саудівської Аравії Алі ібн Ібрагім ан-Нуайме пообіцяв розглянути на п'ятничному засіданні ОПЕК всі питання і вислухати всі проблеми інших членів картелю.
Раніше його іранський колега Біджан Намдар Зангане розіслав учасникам групи лист із закликами скоротити надлишки виробництва, передає новинне агентство Mehr.
"На цьому етапі немає ніяких свідоцтв того, що члени ОПЕК рухаються в напрямку сценарію, який змусить Саудівську Аравію відійти від обраної стратегії. Поки ми не побачимо змін з боку пропозиції в цьому рівнянні, поліпшення настроїв, пов'язане з попитом, не матиме значного впливу", - вважає головний аналітик CMC Markets у Сіднеї Майкл Маккарті.
"Ринок трохи хвилюється напередодні наради ОПЕК і буде триматися у вузькому діапазоні до п'ятниці", - сказав аналітик OptionsXpress в Сіднеї Бен Ле Брюн.
"Ми дотримуємося спільної думки і не очікуємо від наради 4 грудня істотної зміни політики", - йдеться в звіті банку Morgan Stanley, передає Reuters.
Крім того, ринок чекає свіжих даних про динаміку товарних запасів нафти в США, які, ймовірно, знизилися минулого тижня вперше за 10 звітних періодів. Консенсус-прогноз аналітиків, опитаних Bloomberg, передбачає скорочення на 800 тис. барелів.
Чергове засідання ОПЕК відбудеться 4 грудня. На частку ОПЕК припадає 40% світового видобутку нафти, обсяг виробництва нафти країнами, що входять в організацію, перевищує офіційну квоту в 30 млн барелів на добу (б/с) вже 17 місяців поспіль.
Політика ОПЕК, спрямована на збереження своєї частки на ринку, призведе до найдовшого періоду надлишкової пропозиції нафти, раніше писав Bloomberg. Аналітики вважають, що ринок нафти чекає рекордний за 30 років надлишок пропозиції.