Ціни на 3 у вівторок, 2 грудня, знову пішли вниз після першого за шість робочих днів підйому в понеділок, повідомляє Reuters.
У понеділок мирове подешевшали до п'ятирічних мінімумів, після чого почали зростати, і до кінця сесії Brent подорожчала на 3,4 відсотка. До 7.50 по Києву ф'ючерсы на Brent подешевшали на $ 0,49 до $ 72,05 за барель, а фьючерсы на WTI - на $ 0,61 до $ 68,39.
З червня світові ціни на нафту вже просіли на 40% через надлишкову пропозицію, але ОПЕК на нараді минулого тижня не стала скорочувати квоти на видобуток, щоб підтримати котирування.
"У Саудівській Аравії і ОПЕК більше немає способів збалансувати ринки з боку пропозиції. Ринкам доведеться саморегулюватися, і поки вони не навчаться цьому, рівень нестабільності буде підвищеним", - вважає директор з аналізу сировинних ринків Азії Societe Generale Марк Кінан. Банк знизив прогноз ціни Brent на 2015 і 2016 роки до $ 70, а WTI - до $ 65 за барель.
Глава Міжнародного енергетичного агентства Марія ван дер Ховен вважає, що падіння світових цін є серйозним випробуванням насамперед для компаній, що добувають нафту з нетрадиційних джерел. Зокрема, стрімке зростання виробництва сланцевої нафти в США, ймовірно, почало сповільнюватися, судячи зі скороченню кількості виданих дозволів на буріння свердловин в жовтні.
Тим не менш, видобуток сланцевої нафти почне падати тільки тоді, коли ціни впадуть набагато нижче, вважає аналітик Chatham House Пол Стівенс.
"З приводу порогу рентабельності видобутку сланцевої нафти йдуть суперечки, але цей рівень майже напевно істотно нижче $ 40за барель. Таким чином, навіть за збереження низьких цін видобуток сланцевої нафти знизиться ще не скоро", - написав він на сайті Chatham House.
На зростання цін на нафту відреагував рубль. Цьому посприяли також позитивна динаміка сировинних і розвиваються валют і вчорашній вихід на ринок Центробанку, який довів, що готовий підтримувати російську валюту.
Близбко 9.20 по Києву пара долар/рубль розрахунками "завтра" торгувалася поблизу позначки 50,91, що на 0,6% нижче попереднього закриття. Євро до цього часу втратив 0,75%, знизившись до 63,42 рубля. Бівалютний кошик дешевшає на 40 копійок і оцінюється в 56,53 рубля.