UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на нафту стабілізувалися в очікуванні рішень конференції ОПЕК

У квітні країнам-учасницям ОПЕК не вдалося домовитися про заморожування обсягів видобутку

Вартість серпневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures підвищилася на 0,2% - до $ 49,82 за барель.

Ціна ф'ючерса на нафту WTI на липень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) зменшилася на 0,1% - до $ 48,95 за барель.

Учасники ринку чекають даних про товарні запаси вуглеводнів в США, які будуть оприлюднені в четвер. За оцінками аналітиків Platts, товарні запаси нафти в США скоротилися минулого тижня на 3,1 млн барелів.

Країни-члени ОПЕК, представники яких зібралися на конференцію у Відні, обговорюють можливість встановлення обмежень на граничний рівень колективної видобутку, що означало б повернення до колишньої системи квот всередині картелю, повідомляє The Wall Street Journal.

За словами джерел газети, Саудівська Аравія готова розглядати можливість такої домовленості, підтримують ініціативу Нігерія, Катар, Алжир і Венесуела, у той же час Іран виступає проти.

У квітні країнам не вдалося домовитися про припинення видобутку. У минулому році, до грудня, в ОПЕК діяла квота на колективну видобуток в 30 млн барелів, однак вона практично не дотримувалася членами організації.

Між членами ОПЕК існують глибокі протиріччя, що ускладнюють зараз досягнення будь-яких домовленостей, між тим рішення всередині організації приймаються одноголосно.

Іран зараз нарощує видобуток і має намір досягти в недалекому майбутньому досанкционного рівня в 4 млн барелів на день, тому не вважає можливим погоджуватися на обмеження виробництва.

Раніше повідомлялося про те, що виробники нафти масово страхуються від можливого падіння цін в найближчому майбутньому, оскільки, незважаючи на деклароване багатьма бажання "заморозити" видобуток у багатьох країнах світу видобуток "чорного золота" істотно зростає.

Тим часом, в огляді Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) йдеться про те, що видобуток нафти в країнах ОПЕК у квітні зріс на 330 тис. барелів на добу (б/с), досягнувши 32,76 млн б/с - максимуму з серпня 2008 року.