Ціни на нафту швидше відновлять зростання, ніж продовжать падіння до рівня в $ 20 за барель, оскільки їх зниження за останній час не виправдано динамкою попиту і пропозиції, вважає генеральний секретар Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК) Абдалла Ель-Бадрі.
Держави, що не входять в ОПЕК, повинні першими зменшити видобуток на тлі надлишку нафти на ринку, що спровокувало падіння цін нижче за $ 50 за барель, заявив він в інтерв'ю Bloomberg.
"Вартість нафти не впаде до $ 20 або $ 25 за барель, я думаю, вона залишиться приблизно на поточному рівні, - зазначив Ель-Бадрі. - Ми вже бачили це раніше, - ціни на нафту швидко падають і йдуть вгору дуже поволі. Однак вони збільшаться".
Ціни на нафту впали майже на 60% з червня минулого року на тлі збереження видобутку країнами ОПЕК на колишньому рівні, а також максимальних більш ніж за три десятиліття обсягів виробництва нафти в США.
За словами Ель-Бадрі, рішення ОПЕК про збереження квот не було спрямоване проти Росії, США чи ще якоїсь країни.
Генсек ОПЕК вважає, що першими повинні скоротити видобуток саме країни, що не входять в ОПЕК, які за останнє десятиліття різко збільшили виробництво нафти при збереженні стабільного видобутку державами організації.
На його думку, країнам ОПЕК, а також державам, що не входять в організацію, необхідно зберігати інвестиції у видобуток, незважаючи на падіння цін на нафту.
Без достатніх збільшення витрат у видобувних потужностей в наступні п'ять років, ціна нафти знову може піднятися вище $ 100 за барель, зазначив він.
ОПЕК збільшила видобуток в грудні 2014 року на 80 тис. барелів на добу (б/с) - до 30,48 млн б/с завдяки зростанню видобутку в Іраку, компенсувати зниження виробництва в Лівії.
Прем'єр-міністра Іраку Роуш Нурі Шавайс заявив у середу в Давосі, що його країна втратила близько 50% нафтової виручки у зв'язку з падінням цін на нафту. Іраку необхідно нарощувати видобуток і обсяги експорту, щоб компенсувати зниження доходів через зниження цін, зазначив він.
Саудівська Аравія, яка є ключовим членом ОПЕК, планує зберігати потужності з видобутку нафти на колишньому рівні. За словами глави держкомпанії Saudi Aramco Халіда аль-Фалиха, компанія дотримується своєї довгострокової стратегії, однак може сповільнити реалізацію низки проектів з метою підтримки стабільності фінансів.
Тим часом, опитування, проведене агентством Bloomberg, показав, що більшість експертів (49%) вважає неминучим скорочення видобутку нафти країнами ОПЕК в цьому році. При цьому 34% експертів вважають, що американські виробники сланцевого газу в 2014 році уріжуть видобуток в достатній мірі для того, щоб ОПЕК могла не вживати скорочення виробництва.