UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на нафту ростуть на тлі скорочення виробництва і раніше сформованих запасів

Експерти допускають дефіцит нафти вже в другій половині року.

Ціни на еталонні марки нафти зростають шостий день. Ринок реагує на скорочення обсягів виробництва основними виробниками, а також скорочення запасів у США. Про це пише Reuters.

Липневі ф'ючерси на нафту марки Brent торгуються другий день з підвищенням на 33 центи, або на 0,9% - по $ 36,08 за барель. Ф'ючерси на WTI подорожчали на 20 центів, або на 0,6%, - до $ 33,69 за барель.

На 10:30 за Києвом Brent торгується по $ 36,26 за барель, WTI - на $ 34,13.

За даними Управління енергетичної інформації (EIA), запаси сирої нафти в США минулого тижня впали на 5 млн барелів, незважаючи на очікуване зростання на 1,2 млн барелів.

Зростання цін обумовлене також даними про постачання, показують, що учасники ОПЕК+ виконують зобов'язання зі скорочення видобутку на 9,7 млн барелів на добу.

Експерти зазначають, що фактично, ринки сирої нафти сигналізують про швидкий переході від надлишку пропозиції у розпал блокувань через коронавірус у квітні до очікуваного дефіциту в другій половині року.

Однак зберігаються ризики глобальних економічних наслідків через пандемію COVID-19, особливо в США, найбільшому в світі споживачі нафти.

Читайте також: З 18 березня в Україні посилили карантинні заходи — Кабмін

Як повідомлялося, що поточний тиждень відкрився зростанням котирувань акцій. Також ціни на нафту досягли п'ятитижневого максимуму на тлі надій на те, що світ наблизився до виходу з рецесії. Стимулом стало послаблення карантинних заходів у ряді країн, у тому числі США, Італії та Іспанії.

Американські компанії другий тиждень скорочують кількість нафтових і газових бурових установок. Що балансує попит і стабілізує ціни на сировину.

20 квітня на світових біржах вартість травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI досягла негативних значень. Ситуація на біржі була обумовлена надлишком нафти на ринку при зростанні видобутку, низькому попиті і переповненості нафтосховищ в США.