UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на нафту зростають на тлі припинення торговельної війни США і Китаю

Стимулює зростання цін також майбутня зустріч міністрів енергетики Росії і Саудівської Аравії.

Ціни на нафту підвищуються після оголошення перемир'я в торговельній війні США і Китаю, а також венесуельських виборів. Крім того, на цьому тижні учасники ринку чекають зустрічі міністрів енергетики Росії і Саудівської Аравії в Санкт-Петербурзі.

Котирування липневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures до 8:15 21 травня піднялися на 0,58 долара (0,74%) - до 79,09 долара за барель. У минулу п'ятницю вартість Brent впала на 0,79 долара (1%), до 78,51 долара за барель.

Нафту WTI з поставкою в липні на електронних торгах Нью-Йоркської товарної біржі (NYMEX) вранці у понеділок подорожчала на 0,54 долара (0,76%) - до 71,82 долара за барель. До кінця попередньої сесії ціна контракту зменшилася на 0,21 долара (0,29%), до 71,28 долара за барель.

За тиждень Brent подорожчала на 1,8%, WTI - на 0,8%.

Нагадаємо, раніше ОПЕК ухвалила рішення про продовження віденської угоди про скорочення рівня видобутку нафти до кінця 2018 року.

З 1 січня 2017 року країни картелі скоротили видобуток нафти на 1,2 млн барелів на день - до 32,5 млн. Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. З цієї кількості половина припадає на Росію.

Раніше генеральний секретар ОПЕК Мохаммед Баркіндо виступав за приєднання до угоди Єгипту та Туркменії, але Казахстан виступав за повільний вихід із неї. Низка країн, зокрема, Росія, також заявляли про те, що вийдуть з угоди, щойно її мета буде досягнута.

Зазначимо, минулий рік для ринку нафтопродуктів в Україні став роком покупця. Між ресурсотримачами розгорнулася боротьба за споживача, унаслідок чого ціни знизилися, а ринкові частки основних учасників перерозподілилися. Детальніше про нову модель постачання українського ринку читайте в матеріалі Сергія Куюна "Боротьба за баки" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".