UA / RU
Підтримати ZN.ua

Ціни на нафту ростуть на тлі повідомлень про перебої поставок з Лівії

Лівійське ісламістське угруповання блокує рух нафти з родовищ "Ель-Філь" і "Шарара".

Світові ціни на нафту зростають у зв'язку з повідомленнями інвесторів про те, що Лівія не може наростити поставки "чорного золота" на ринок. У країні-члені ОПЕК зберігаються внутрішні конфлікти, які заважають постачанню нафти, про що свідчать дані торгів, повідомляє "Прайм" в понеділок, 19 грудня.

Станом на 09:18 за московським часом вартість лютневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,56% - до 55,52 долара за барель. Ціна лютневих ф'ючерсів на нафту марки WTI підвищилася на 0,74% - до 53,33 долара за барель.

Інвестори звернули увагу на повідомлення про те, що лівійське угруповання перешкоджає руху нафти по трубопроводу з родовищ "Ель-Філь" і "Шарара". Інженер Mellitah Oil & Gas Халед Хадлуль, що працює на "Ель-Філє", розповів агентству Bloomberg про ситуацію на лівійських нафтових родовищах.

"Лівія є найбільшою ключовою змінною, що впливає на пропозицію в короткостроковій перспективі, тому факт наявності невизначеності в тому, коли робота на родовищах відновиться, надає підтримку ринку", - повідомив агентству Bloomberg головний ринковий аналітик CMC Markets Рік Спунер.

Раніше країни ОПЕК домовилася про скорочення видобутку нафти після року спорів. З 1 січня 2017 року вони скоротять видобуток нафти на 1,2 мільйона барелів на день - до 32,5 мільйонів. При цьому угода передбачає і участь країн, що не входять в картель. Вона розраховане на півроку з можливістю продовження ще на шість місяців. При цьому від зобов'язань щодо скорочення видобутку були звільнені дві країни - Лівія і Нігерія.

Тим часом країни, що не входять в ОПЕК, домовилися скоротити видобуток нафти на 600 тисяч барелів на добу. Повідомлялося, що з цієї кількості половина припадає на Росію.

Як зазначає агентство Reuters, Саудівська Аравія візьме на себе найбільший удар від скорочення видобутку нафти. У свою чергу, Іран буде видобувати 3,797 мільйонів барелів на день і не буде більше нарощувати обсяги.